Galicyjskie Smaki Wczoraj, Dziś i Jutro

Opublikowano: 06-06-2016

W malowniczo położonej Gminie Narol odbędzie się jedna z największych wydarzeń kulturalnych Województwa Podkarpackiego. Zapraszamy na wspaniałe, czterodniowe wydarzenie odbywające się od 7 do 10 lipca pod nazwą „Jarmark Galicyjski – Smaki Roztocza”. W trzeci dzień Święta Narola odbędzie się m.in. wspaniała uczta gastronomiczna, do której udziału już teraz zapraszamy. Dla uczestników zaplanowaliśmy wiele atrakcji m.in. kulinarnych, do których zaliczyć można: 

„III Konkurs Kulinarny – Galicyjskie Smaki Wczoraj, Dziś i Jutro”. Warto zaznaczyć, że jest konkursem Nominowanym do KPP.  W konkursie weźmie udział 9 lub 12 zakwalifikowanych drużyn występujących wg. wylosowanej kolejności. Każda drużyna będzie miała za zadanie: sporządzenie głównego dania z karpia i deseru z wykorzystaniem miodu wielokwiatowego i sera zagrodowego wiejskiego ricotta zwykła.

GOK.

tak było w roku ubiegłym

Warsztaty edukacyjno – kulinarne:

Dwóch wykwalifikowanych kucharzy przeprowadzą warsztaty z udziałem zainteresowanych. 

Warsztaty będą polegać na filetowaniu karpia i kury.

Kolejną częścią będzie przyrządzenie potraw z karpia, kury, sera twarogowego wiejskiego i miodu wielokwiatowego.

Efekty warsztatów będą przekazane do degustacji publiczności.

Promocja innowacyjności w gospodarstwie:

Prezentacja multimedialna programu gospodarstwa rybackiego –pt. transport ryb z natlenianiem wody.

Pokaz kulinarny Mistrzów: 

Skierowany do szerokiego grona odbiorców, przeprowadzony przez wykwalifikowanych 7 zawodowych kucharzy, mających doświadczenie i cieszących się uznaniem środowiska gastronomicznego w Polsce. Będą to Ci sami mistrzowie, którzy dokonywać będą oceny dań konkursowych w trakcie konkursu kulinarnego.

Głównymi składnikami pokazu będą: karp, kurczak, deser z sera zagrodowego wiejskiego- smakowego słodkiego i sera risotta zwykła. 

Prezentacja innowacyjnej kuchni:

Pokaz kuchni molekularnej – wytworzenie lodów za pomocą ciekłego azotu zaprezentowany przez wykwalifikowanych kucharzy: Jarosława Uścińskiego i Krzysztofa Gawlika. Celem pokazu jest ukazanie innowacji technologicznej w kuchni dla szerokiego grona odbiorców

Ryneczek produktów tradycyjnych:

Prezentacja następujących produktów lokalnych- minimum 6 stoisk: 

  • Stoisko z karpiem królewskim wędzonym – produkt dwukrotnie nagrodzony podczas „Agro-Bieszczady w Lesku” w 2008 r. zdobył pierwszą nagrodę, w 2009 r. uzyskał nominację do „Perły” 
  • Stoisko z miodami z Pasieki Roztocze – produkt cieszący się doskonałą jakością i smakiem z uwagi na pochodzenie z nieskazitelnych terenów lasów, łąk i pól.   
  • Stoisko z serami zagrodowymi wiejskimi wytworzonymi z mleka krowiego z wolnego wypasu.
  • Stoisko z serami zagrodowymi wiejskimi wytworzonymi z mleka kóz i owiec z wolnego wypasu.
  • Stoisko tradycyjnych wyrobów wędliniarskich.
  • Stoisko z pieczywem z domowego wypieku.
  • Pieczenie byka.
  • Stoisko Prymat

Stoiska prezentujące potrawy dziedzictwa kulinarnego – konkurs z potraw regionalnych:

Potrawy sporządzone z kurczaków (produktu lokalnego) według receptur przekazywanych z pokolenia na pokolenie, prezentowane na 10 stanowiskach przez lokalne koła gospodyń. 

Ponadto na rynku w Narolu będzie scena główna tzw. muzyczna, na której zaprezentują się zespoły muzyczne o nurcie muzyki, folklorystycznej, folkowej i rozrywkowej. Gwiazdą wieczoru będzie znany i ceniony zespół „Video”. Do atrakcji jarmarku zaliczyć należy kiermasz ginących zawodów i rynek rękodzielników i twórców ludowych. Już w tym momencie serdecznie zapraszamy na jedną z największych wydarzeń Województwa Podkarpackiego.

Regulamin konkursu

Formularz zgłoszeniowy