Bary na dachach Azji

Opublikowano: 10-01-2019

Wybieracie się do Azji? Jeśli tak, na listę miejsc, które trzeba koniecznie odwiedzić wpiszcie najpopularniejsze bary zlokalizowane na dachach. Każdy z nich zapewnia wyjątkowy, niepowtarzalny widok, oryginalny design i wyborne drinki. Tam można odpocząć od zgiełku, jaki często panuje na azjatyckich ulicach i po prostu spędzić przyjemny czas w niezwykłym miejscu. 

Flair Rooftop, International Finance Centre

8 Century Ave., Pudong, Szanghaj, Chiny

Bar Flair Rooftop znajduje się na 58. piętrze Międzynarodowego Centrum Finansowego (IFC) w Szanghaju i należy do hotelu Ritz-Carlton. Goście, wśród których są tak turyści, jak i mieszkańcy mają piękny widok na nabrzeżną promenadę Bund oraz efektownie oświetlona wieżę telewizyjną Pearl Tower. To bez wątpienia bardzo modny bar, który słynie z kosmopolitycznej atmosfery i smacznego menu z przekąskami azjatyckimi i owocami morza. 

SkyBar Ku Dé Ta, Marina Bay Sands

1 Bayfront Ave., Singapur

Na szczycie popularnego w regionie kompleksu Marina Bay Sands znajduje się basen, restauracja, klub i bar SkyBar. Roztacza się z niego imponujący widok na miasto i zatokę. Na gości czekają m.in. świetne koktajle oraz mini hamburgery z wołowiną wagyu. Bar słynie z bogatej oferty atrakcji, jak np. imprezy tematyczne, pokazy laserowe czy Sunset Sessions, podczas których zgromadzeni czekają na zachód słońca w rytmie specjalnie przygotowanej przez DJ-ów muzyki. 

Sky Bar, Sirocco Restaurant, Hotel Lebua

1055 Silom Road, Bangrak, Bangkok, Tajlandia

Sky Bar jest najwyżej usytuowanym barem na świeżym powietrzu na świecie, a znajduje się na 63. piętrze Hotelu Lebua w Bangkoku. Jego cechą charakterystyczną jest fakt, że mieni się wieloma kolorami, które zmieniają się co 1,5 minuty. Bar przypomina wyspę z widokiem na miasto i to właśnie tutaj powstał drink  ‘hangovertini’ – stworzony dla obsady filmu „Kac Bangkok”. 

Vertigo and Moon Bar, Banyan Tree Hotel

21/100 South Sathorn Road, Sathon, Bangkok, Tajlandia

Będąc w Bangkoku można wybrać się także do Vertigo and Moon Bar, który jest zlokalizowany tylko dwa piętra niżej – na 61. piętrze w Banyan Tree Hotel. To wyjątkowe miejsce, zbudowane w kształcie łodzi i będąc tam ma się wrażenie „płynięcia” nad miastem. Lokal słynie z bardzo dużego wyboru koktajli i win. 

Aer, Hotel Four Seasons

114 Dr. E Moses Road, Worli, Mumbaj, Indie

W Mumbaju, na 34. piętrze hotelu czeka na gości najwyżej w mieście położony bar na świeżym powietrzu. Aer należy do Hotelu Four Seasons i siedząc przy stolikach można podziwiać panoramę miasta. Lokal oferuje ‚Sunset Happy Hour’ z menu w obniżonych cenach, a o nastrój dba wieczorami didżej. 

Chill Skybar, AB Tower

76 Lê Lai, H Chí Minh, Wietnam

Chill Skybar to pierwszy, tak wysoko położony bar w kraju, a mieści się na dachu jednego z wieżowców w dawnym Sajgonie. Stoliki na dużym patio postawione są w taki sposób, że każdy ma szanse na podziwianie widoków. Lokal oferuje luksusowe menu i wymaga zastosowania się do dress codu. Co ciekawe… Osoby poniżej 20 roku życia oraz kobiety w ciąży mogą tu przebywać tylko do godziny 22.00. 

Ozone Bar, International Commerce Centre

1 Austin Road West, Koulun, Hong Kong

Ozone Bar jest praktycznie najwyżej położonym barem na świecie, bo znajduje się aż na 118 piętrze hotelu Ritz-Carlton w Hong Kongu. Nie mniej jednak taras zewnętrzny (na wolnym powietrzu) jest otwierany tylko w ładne dni. Ale nawet z wnętrza można podziwiać widok na zatokę, port i miasto. W eleganckim wnętrzu podaje się doskonałe menu i duży wybór alkoholi. 

Heli Lounge Bar, Menara KH

Jalan Sultan Ismail, Kuala Lumpur, Malezja

Będąc w Kuala Lumpur warto odwiedzić Heli Lounge Bar, który znajduje się na 34. piętrze budynku Menara KH. To wyjątkowe miejsce i nie tylko z powodu rzecz jasna fantastycznej panoramy. Okazuje się, że część baru znajduje się na obszarze lądowiska dla helikopterów (!). Wieczorami jednak miejsce dedykowane jest tylko rozrywce w atmosferze zupełnego luzu. 

https://www.fly4free.pl/kierunek-azja-oto-najbardziej-spektakularne-bary-na-dachach/?fbclid=IwAR0xpK3b5Xbhb8PtNC24UO2k-nCd87FunrKdkqfU6fPidsCSe2qt2oCA5Dg