Koktajle ukryte w Gummy Bears!!!

Opublikowano: 06-06-2018

Nie jest tajemnicą, że najlepsze bary na świecie nieustannie poszukują nieoczywistych i  nowatorskich pomysłów na serwowane u siebie koktajle. Jest to wyścig bez przegranych, a zwycięzcami są goście, którzy są przyjemnie zaskakiwani. Największa niespodzianka czeka chyba jednak na wszystkich, którzy odwiedzą bar i restaurację Tippling Club w Singapurze. Znany ze swej pomysłowości, szef kuchni i właściciel Ryan Clift wraz z głównym barmanem Joe Schofieldem tym razem wymyślili koktajlowe menu, które jest „ukryte” w zestawie 12 smakowych… gumowatych niedźwiedzi! I jak to widać na zdjęciach – są to dobrze znane na świecie misie do jedzenia, z tym, że nie w oczywistych, owocowych smakach. Gumowe misie serwowane w tym barze mają bowiem smak oryginalnych koktajli, których skład został specjalnie opracowany do tego niezwykłego projektu.

Światowe media oceniają, że pomysł sprawił, że w Tippling Club zostały przesunięte kulinarne granice. Prawda jest taka, że zespół podszedł do zadania profesjonalnie, a receptury i sposób produkcji został omówiony z technikami i naukowcami z International Flavours and Fragrances Inc. (IFF). Również od strony marketingowej projekt jest doskonale dopracowany. Goście, odwiedzający bar są częstowani torebką z 12 misiami. Każdy z nich ma zupełnie inny, zaskakujący smak: „Happiness gives a burst of citrusy tang combined with the pungent kick of tequila, while Baby brings you back to the gold old days with its milky vanilla gin mixture. Have a taste of Hawaii with Holiday’s tropical tinge of pineapple, coconut, and rum, or settle with a peaceful trip to a make-believe spa with Peace, a creamy citrus mix with a hint of the bitter vodka. Discover your sexy side with the must-have sexy-time beverage champagne of Lust while unleashing the Belle in you with Beauty, a fruity fresh champagne mix”.

Jak nietrudno się domyślić pomysł spotkał się z aprobatą gości, a o barze w Singapurze rozpisano się na całym świecie. Przed startem projektu zostało wykonanych 15000 gumowatych koktajli, a teraz zespół produkuje ich po 1200 sztuk każdego smaku dziennie. To kolejny, ogromny sukces lokalu, który zdobył już wiele wyróżnień. W 2017 roku odniósł zwycięstwo jako najlepszy bar w Singapurze, znalazł się na 31 miejscu The World`s 50 Best Bars i na 11 w rankingu azjatyckim. Mistrz świata w barmaństwie flair Marek Posłuszny miał okazję odwiedzić to miejsce i opowiedział o gumowych misiach redaktor naczelnej Małgorzacie Piotrowskiej. Być może ktoś z Państwa również już  skosztował koktajlu zamkniętego w gumowym misiu?

https://juice.com.sg/tippling-club-edible-cocktails-menu/