Motoclassic 2018 !

Opublikowano: 16-07-2018

wyjątkowa motoryzacyjna impreza w Zamku Topacz

W dniach 17 – 19 sierpnia 2018 roku na terenie Zamku Topacz, w miejscowości Ślęza koło Wrocławia, odbędzie VIII Zlot Pojazdów Zabytkowych MotoClassic Wrocław 2018. Podczas dwudniowej imprezy spotkają się pasjonaci motoryzacji, a część z nich zaprezentuje swoje wyjątkowe pojazdy. Czym w tym roku zaskoczą nas organizatorzy?

MotoClassic, czyli co?

To niezwykle popularny event, dzięki któremu każdy miłośnik motoryzacji regularnie może spotykać się z innymi fanami automobili, pogłębiać swoją wiedzę, oglądać „perełki” samochodowe z różnych lat, a także poznawać nowe trendy współczesnej motoryzacji. 

Atrakcje VIII edycji 

Program VIII edycji zlotu, podobnie jak w przypadku poprzednich lat, jest pełen atrakcji. Na miłośników motoryzacji czeka między innymi:

  • parada zabytkowych pojazdów na ulicach Wrocławia,
  • rajd na orientację, stworzony na podstawie itinerera, czyli mapy, na której są zaznaczone tylko schematy skrzyżowań i wybrany kierunek,
  • Pierwszy Międzynarodowy Zlot Alpine w Polsce (gościem specjalnym będzie Jurgen Clauss) oraz II Międzynarodowy Zlot Mercedesa Pagody,
  • Wystawa sportowych Bugatti – T13 z 1921 roku z Czech, Bugatti T40 z 1926 roku z Niemiec, Bugatti T 40 z 1928 roku z Polski, Bugatti T43 oraz znane z grafik tegorocznej edycji zlotu Bugatti T40 z 1926 roku z Austrii,
  • Konkurs Elegancji oraz próby sprawnościowe na torze wyścigowym, 
  • prezentacja oldtimerów, youngtimerów oraz współczesnych motoryzacyjnych premier m.in. Bentley, Porsche, Maserati, Ferrari, BMW czy Mercedes,
  • specjalna wystawa Muzeum Motoryzacji Topacz z okazji rocznicy odzyskania niepodległości 

Poza atrakcjami motoryzacyjnymi, podczas Motoclassic 2018 odbędą się koncerty i animacje dla najmłodszych. Będzie  także można odwiedzić strefę foodtracków. Piknik motoryzacyjny poprowadzą Joanna Zientarska i Krzysztof Ibisz oraz Komandor Zlotu Adam Kornafel. MotoClassic to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, które od lat podbija serca wielu osób, nie tylko miłośników motoryzacji. Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji na temat imprezy znaleźć można na stronach www.zamektopacz.pl oraz www.motoclassicwroclaw.pl

O Zamku Topacz

Zamek Topacz to jeden z niewielu historycznych obiektów zamkowych na Dolnym Śląsku, który został zaadaptowany na czterogwiazdkowy hotel z pełnym zapleczem konferencyjno-eventowym. Hotel posiada 64 eleganckie pokoje, 5 sal konferencyjnych i bankietowych oraz dwie restauracje. Otacza go 50- hektarowy teren, oferujący mnóstwo atrakcji rekreacyjnych i sportowych, na którym znajduje się także Muzeum Motoryzacji. 

W marcu 2016 roku uruchomiony został najważniejszy element kompleksu hotelowego – Zamku Topacz, w znajduje się wykwintna restauracja, prowadzona  przez doświadczonych szefów kuchni. Obiekt posiada nowocześnie urządzone pokoje spełniające najwyższe kryteria oraz salę konferencyjną z kominkiem i indywidualnym tarasem. W podziemiach zamku znajduje się także butikowe SPA i strefa Wellness, a także zewnętrze jacuzzi z kominkiem. 

Zamek położony jest jedynie 20 minut od centrum Wrocławia i międzynarodowego lotniska Copernicus, 2 km od autostrady A4 i obwodnicy miasta w miejscowości Ślęza.