Oto najdroższe restauracje na świecie!

Opublikowano: 07-02-2018

Ranking dziesięciu najdroższych restauracji na świecie na rok 2018 ma prawo budzić mieszane emocje. Od słusznego podziwu dla mistrzowskiego kunsztu, po niedowierzanie na widok ceny. Tak, czy inaczej miejsca te są chętnie odwiedzane przez osoby, które są gotowe zapłacić niemało, czekając w wielomiesięcznej kolejce rezerwacyjnej. Na koszt usługi mają wpływ takie czynniki, jak: wyjątkowa lokalizacja, niezwykła dbałość o design, najwyższy poziom obsługi. Rzecz jasna najważniejszą rolę pełni w tych restauracjach doskonałej jakości menu, za którym stoją odznaczeni gwiazdkami szefowie kuchni. Sprawdźmy, kto stanął na podium rankingu najdroższych restauracji na świecie!

Miejsce trzecie – Plaza Athénéé

Paryż rozpieszcza na każdej płaszczyźnie, a szeroko pojęta francuska gastronomia jest od lat europejskim liderem i drogowskazem. Wśród najpiękniejszych restauracji wskazuje się Alain Ducasse au Plaza Athénée. Miejsce, które warto odwiedzić z uwagi na design słusznie kojarzony z luksusem. Wnętrza zdobi między innymi podobno najdroższy, kryształowy żyrandol na świecie. Restauracyjne menu zawiera trudno dostępne, wyjątkowe produkty, a posiłek autorzy rankingu wyceniają na 555 USD. Alain Ducasse posiada trzy gwiazdki Michelin.

Miejsce drugie – Masa

Druga najdroższa restauracja znajduje się w Nowym Jorku i jest nią Masa. Średni koszt posiłku dla jednej osoby policzony został na 650 USD, choć na ich stronie internetowej można znaleźć oferty nieco niższe (595 USD). Restauracja mimo to cieszy bardzo dużą popularnością, a biznesmeni i gwiazdy z Hollywood są jej stałymi bywalcami. Za sukcesem lokalu stoi niezwykle utalentowany  szef kuchni Masa Takayama. Do swojego menu wprowadza najwyższej jakości produkty kuchni japońskiej. Przewodnik Michelin przyznał Masie trzy gwiazdki. 

Miejsce pierwsze – SubliMotion

Sublimotion to restauracja w Hard Rock Hotelu na Ibizie, a miejsce od kilku jest słynne na całym świecie. Po pierwsze, często pojawia się w ścisłej czołówce rankingów najdroższych restauracji. W tym roku menu degustacyjne na jedną osobę wyceniono na 2175 USD. Po drugie – zapewnia niezapomnianą karuzelę zmysłów. Goście są bowiem zapraszani do niezwykłego pokoju, gdzie ściany, sufit, stół – wszystko pracuje na wzmocnienie wrażeń kulinarnych. Szef kuchni, Paco Roncero (2 gwiazdki Michelin) współpracował z iluzjonistami, inżynierami, projektantami, architektami, scenarzystami itp., by uzyskać obecny efekt. To połączenie najwyższej jakości kuchni ze współczesną technologią. Odwiedzenie Sublimotion można traktować, jako aktywny udział w niezapomnianym wydarzeniu teatralnym.  

Listę wszystkich 10 najdroższych restauracji na świecie znajdziecie tutaj: http://www.bbcnewshub.com/top-10-most-expensive-restaurants-in-the-world-2018/.