Pierre Perrin o ochronie integralności wina

Opublikowano: 07-09-2018

zdjęcie – Vinsobres in southern Rhone is home to Chateau de Beaucastel (Pic: Famille Perrin)

Pierre Perrina to jeden z potomków piątego już pokolenia producentów wina domu Famille Perrin. Mimo ogromnych sukcesów firmy, Pierre mocno podkreśla, że jest przede wszystkim rolnikiem z ogromnym szacunkiem dla ziemi. Jest też nasycony przekonaniem dziadka, że najlepsza jest ekologiczna uprawa winorośli. „Pracujemy nad bogactwem naszych gleb, aby uzyskać najlepsze wina”. Poświęcając dużo uwagi na każdym kroku w winnicach, Famille Perrin współpracuje z zaufanymi, międzynarodowymi dystrybutorami, aby zapewnić integralność każdej butelki od proweniencji do zalania. Rodzina Perrin zbudowała imperium wina wokół Chateau de Beaucastel, znanego z wina Chateauneuf du Pape. Jest też częścią Primum Familiae Vini, międzynarodowego stowarzyszenia najlepszych na świecie rodzin produkujących wino. W ciągu ostatnich dziesięcioleci firma Perrin zbudowała też odnoszącą sukcesy markę, dostarczającą znaczące ilości niedrogich win z regionów Luberon i Ventoux w Prowansji, a także otworzyła w Kalifornii placówkę Tablas Creek w Paso Robles. W 2013 r. Famille Perrin znalazła się na w centrum zainteresowania mediów, ponieważ wyprodukowała nagradzaną Miraval Rose dla Brada Pitta i Angeliny Jolie. Pierre Perrin mówi o tym, jak ważne jest uchwycenie istoty ziemi w każdej butelce i podjęciu wysiłków, aby zapewnić dostarczanie konsumentom najlepszych win na świecie.

Famille Perrin jest teraz w piątym pokoleniu, co stanowi wyczyn dla większości firm rodzinnych. Co najbardziej lubisz w pracy w zgranym rodzinnym biznesie, a po drugie, jakie jest Twoje największe wyzwanie?

Praca w rodzinie i dla rodziny polega na budowaniu historii i zapewnieniu jej ciągłości przez lata. Wiedza o przodkach jest przekazywana kolejnym pokoleniom, a każdy członek zapewnia trwałe i bogate dziedzictwo. Mój ojciec Jean Pierre, jego brat Francois i ich ojciec, Jacques, mój dziadek, budowali tę historię krok po kroku, zawsze mając na uwadze przekazywanie uzasadnionych wartości przedsiębiorczych. Wszyscy otrzymaliśmy te same nauki, wszyscy mamy tę wspólną wizję, zachowując jednocześnie naszą niezależność.

Jak opisałbyś piękno ziemi, na której leży Chateau de Beaucastel i jaki jest twój związek z nią?

Beaucastel to wyjątkowe miejsce z unikalnym terroirem. W 1909 r. nabyliśmy nieruchomość od [francuskiego szlachcica] Pierre’a de Beaucastela i nadal utrzymujemy herby wszystkich naszych win. Chateau de Beaucastel jest częścią historii regionu, a naszym zadaniem jest zachowanie tego dziedzictwa dla przyszłych pokoleń, dzieląc się bogactwem win na świecie.

Zawsze mieliśmy podejście rolnicze. Trzeba umieć słuchać ziemi i rozumieć jej otoczenie. Takich kwestii, jak oddychanie gleby, stosowanie naturalnych nawozów lub korzyści płynące z księżyca uczy się w raz z upływem czasu.

Jak ważne jest dla Ciebie, aby zapewnić integralność Twojego wina od proweniencji do zalania?

Jesteśmy w rzeczywistości winiarzami, ale jak mówiłem – przede wszystkim jesteśmy rolnikami. Pracujemy nad bogactwem naszych gleb, aby uzyskać wszystko, co najlepsze w naszych winach. Możliwość przenoszenia tej aromatycznej złożoności na kilka kontynentów bez zmiany jej – jest dla nas bardzo ważna.

Dużo uwagi poświęca się produkcji dobrego wina, ale jak możesz zapewnić, że Twoje wina zostały wysłane i przechowywane z optymalną ostrożnością?

Lubimy utrzymywać długie relacje z naszymi partnerami, które zapewniają wysoką jakość naszej dystrybucji. W niektórych krajach czasami inwestujemy w lokalne struktury naszego partnera. Opanowanie łańcucha chłodniczego, szczególnie w krajach, w których temperatura jest bardzo zróżnicowana, pozwala nam mieć całkowitą pewność, że nasze najlepsze wina zostaną przeniesione w najlepszych warunkach – z naszej historycznej piwnicy do rąk miłośników wina na całym świecie.

https://guide.michelin.com/sg/people/5questions-with-pierre-perrin-on-protecting-the-integrity-of-wine/news