10 najbardziej niezwykłych restauracji na świecie

Opublikowano: 03-01-2019

Restauracje coraz częściej są najlepszym pomysłem na spędzenie czasu właściwie już z każdej okazji. By zjeść po prostu lunch, by popracować w ulubionym miejscu, by z najbliższymi celebrować jakieś wydarzenie. Nie mniej jednak na świecie jest wiele restauracji, w których odwiedziny pozostają na zawsze w pamięci jako jedno z najbardziej niezwykłych doświadczeń. „Czasami nie chodzi tylko o ceny i jakość jedzenia. Jedna rzecz może sprawić, że cała restauracja-jadalnia będzie przyjemnością lub piekłem. Ale najbardziej podobają mi się te, które łączą wszystko, więc nie masz wątpliwości, którą restaurację odwiedzasz następnym razem”. -powiedział pisarz Xavier Heath. Book Culinary przygotowało zestawienie dziesięciu właśnie takich najbardziej niezwykłych i niezapomnianych restauracji na świecie? Oto one:

1. Ithaa Restaurant, Malediwy

Tłumaczenie Ithaa to „matka perły”. Ta restauracja zajmuje pierwsze miejsce na liście ze względu na swoją lokalizację, design oraz niesamowite jedzenie i obsługę. Zbudowana została 16 stóp (4,8 m) poniżej poziomu morza na wspaniałych Malediwach.  Restauracja może pomieścić maksymalnie 14 osób naraz. Możesz do niej dotrzeć, schodząc spiralnymi schodami. Ta restauracja, będąca częścią ośrodka Conrad Maldives Rangali, oferuje niezapomniany widok na ryby i rafę.

2. Vertigo Restaurant and Moon Bar, Bangkok

Czy boisz się wysokości? Jeśli nie to musisz odwiedzić restaurację, która znajduje się na szczycie wieżowca i jest częścią hotelu Banyan Tree. Wyposażona jest dodatkowo w świetny Sky Bar z wydłużonym pokładem, który sprawia wrażenie unoszenia się nad miastem podczas spożywania koktajlu.

3. Vista Restaurant, Kambodża

Ta restauracja jest częścią prywatnego hotelu położonego na środku archipelagu Koh Rong w Sihanoukville w Kambodży. Goście mogą dotrzeć do restauracji, przechodząc przez most nad krystalicznie czystą, oceaniczną wodą. Słynni szefowie kuchni zatrudniani tutaj przygotowują pyszne, świeże jedzenie, łącząc zachodnią kuchnię i lokalne smaki. 

4. The Disaster Café, Lloret de Mar, Hiszpania

Nazwa oznacza… nieszczęście lub kataklizm… A w tym przypadku jest nawiązaniem do trzęsienia ziemi! The Disaster Café to wspaniała restauracja z niesamowitym designem i jeszcze lepszym pomysłem. Goście, którzy jedzą tutaj, mogą doświadczyć symulowanych trzęsień ziemi o skali 7.8 Richtera, będąc jednocześnie całkowicie bezpiecznym!

5. The Grotto, Tajlandia

Piąty wybór na naszej liście znajduje się w Tajlandii i jest również znany pod drugą nazwą – Cave Dining. Ta nazwa powinna dać jasny obraz tego, co wybrał jej architekt. Goście tej restauracji siedzą bowiem w jaskini na popularnej plaży Phranang, ciesząc się imponującym widokiem i wspaniałą obsługą ośrodka Rayavadee. Specjalnością miejsca jest grill z owoców morza.

6. Bird’s Nest Restaurant, Tajlandia

Czy słyszałeś o Soneva Kiri Eco Resort w Tajlandii? Jeśli nie, nadszedł czas, aby to sprawdzić! W tym kurorcie znajduje się Bird’s Nest – jedna z najlepszych i najbardziej wyjątkowych restauracji na świecie. Ci, którzy zdecydują się zjeść tutaj są zdumieni jego wyjątkowością. Czemu? Ponieważ restauracja jest dosłownie ptasim gniazdem zlokalizowanym w prawdziwych drzewach, 16 stóp nad ziemią. Aby dostarczyć posiłki i napoje, kelnerzy korzystają ze specjalnie zaprojektowanej liny.

7. Huvafen Fushi, Malediwy

Ten prywatny ośrodek na wyspie znajduje się w North Male Atoll na Malediwach i cieszy się dużą popularnością oraz pięcioma gwiazdkami. Goście restauracji mogą zjeść kolację na plaży lub w pięknej winiarni, w otoczeniu 43 prywatnych bungalowów i z najwyższej klasy obsługą.

8. The Labassin Waterfall Restaurant, Filipiny

Ta restauracja znajduje się w San Pablo na Filipinach i jest częścią ośrodka Villa Escudero Resort. Ludzie jedzą przy bambusowych stołach, moczą stopy w płynącej z pobliskiego wodospadu wodzie i ciesząc się niezwykłym widokiem. Bardzo często w restauracji odbywają się tradycyjne pokazy muzyki i tańca.

9. The Rock Restaurant, Zanzibar

Zanzibar to popularna wyspa położona na Oceanie Indyjskim. Jest to miejsce, które trzeba odwiedzić, jeśli lubisz krystalicznie czystą wodę i piaszczyste plaże. A jeśli zdecydujesz tu będziesz, musisz zobaczyć ogromną skałę z restauracją o nazwie The Rock Restaurant. Skała znajduje się w wodzie na plaży Michanwi Pingwe. Możesz do niej dotrzeć kajakiem lub popłynąć do niej. 

10. Ice Restaurant, Zjednoczone Emiraty Arabskie

Zjednoczone Emiraty Arabskie to jedno z najbardziej popularnych miejsc i właśnie tam znajduje się restauracja Ice Restaurant. Jak sama nazwa wskazuje, ta restauracja jest w pełni wykonana z lodu! Z gorącym klimatem w okolicy, jest to dość mrożące doświadczenie. Być może nie będziesz w stanie spędzić z niej dużo czasu z powodu zimna, ale na pewno wizyta pozostaniesz w Twojej pamięci.

https://www.bookculinaryvacations.com/news/most-unusual-restaurants-world