10 w skali… Kulinarnego beauforta

Opublikowano: 20-09-2018

Przygotujcie się na 10 w skali… Kulinarnego beauforta.

Specjalnie dla Was Restauracja Przystań & Marina obrała kurs na wyjątkową Kolację Mistrzów.

Nieodkryty dotąd ląd, na którym króluje pięciu wybitnych Szefów Kuchni:

Witek Iwański z Raffles Europejski Warszawa,

Dominik Narloch z Cucina 88 Poznań,

Maciej Rosiński z Ashanti Łódź

Marcin Filipkiewicz z Copernicus Kraków

oraz nasz rezydent Karol Sankowski z Przystań & Marina.

Bądźcie gotowi na degustacyjną żeglugę przy wykwintnych daniach w asyście najbardziej wyszukanych trunków.

Termin kolacji 10 października, godzina 19.00, Restauracja Przystań & Marina Wrocław.

Rezerwacje: 502 130 893 | przystan@przystan.wroc.pl

Krótko o Szefach kolacji:

*Karol Sankowski – rezydent restauracji Przystań & Marina. Znany ze swojej niepokorności, nieokiełznanego talentu oraz kreatywnego temperamentu. Uwielbia kuchnię oraz ludzi, to właśnie w gotowaniu jest ważne – obcowanie z drugim człowiekiem, możliwość uszczęśliwienia go poprzez smak. Odbył staż w prestiżowym Instytucie Paula Bocuse’a w Lyonie, to tam rozkochał się w technice gotowania w próżni (fr. sous vide). Wcześniej współpracował z wieloma doskonałymi polskimi restauracjami. 

Sankowski żyje kuchnią, godzinami mógłby rozmawiać z gośćmi i opowiadać im o swoich daniach. 

O swojej pracy w restauracjach Marina i Przystań we Wrocławiu mówi, że to jego drugi dom. 

Dania, które serwuje mają zaskakiwać, powinny być niebanalne i oczywiście pyszne!

*Marcin Filipkiewicz od 2002 Szef Kuchni w hotelu Copernicus, sieci Relais&Chateaux. W 2015 został nominowany do Szefa Roku Gault&Millau Polska i otrzymał tytuł Szefa Roku Gault&Millau Polski Południowej. W 2017 roku otrzymał tytuł Prix au Chef de L’Avenir.

Dla Filipkiewicza podstawą gotowania, jest to co prezentuje kuchnia włoska oraz francuska. Oczywiście nie odżegnuje się od polskiej tradycji kulinarnej. Od lat stara się łączyć mocne aromaty, klasyczne i sprawdzone rozwiązania z nowoczesnością. Jednocześnie wymyka sie gastronomicznym stereotypom. Podziwia mistrzów klasycznej kuchni jak Alain Ducasse’a oraz kulinarnych rewolucjonistów w stylu fusion: Granta Achatza z restauracji Alinea w Chicago i Petera Gilmore’a z restauracji Quay.

*Maciej Rosiński dumny zdobywca dwóch czapek w żółtym przewodniku Gaullt&Millau Polska 2017. Były Chef kuchni łódzkiej restauracji Affogato. Oprócz gotowania w macierzystych restauracjach dzieli się swoją wiedzą z najmłodszymi – był trenerem Narodowej Reprezentacji Polski Juniorów na Olimpiadę Kulinarną Erfurt 2016 z którą zdobył brąz i srebro. Nominowany przez Gault&Millau Polska w kategorii Szef Jutra 2017. 

Jego bogate doświadczenie sprawiło, iż zasiadł w gronie jurorów konkursów takich jak Trendy Chocolate Chef w Bydgoszczy czy Chefs Culinar Cup w Poznaniu.

Zanany, jest ze swojego perfekcjonizmu – wszystko zawsze musi być dopięte na ostatni guzik. Słynie także ze swoich deserów, tortów i ciast.

*Witek Iwański to prawdziwe kulinarne objawienie. Polak, który gotował w wielu zakątkach Świata m.in. w najlepszych restauracjach skandynawskich, m.in. we FrantzÉn w Sztokholmie i w Maaemo w Oslo. Fachu uczył się także za granicami naszego kraju, mianowicie w Instytucie Paula Bocuse’a w Lyonie.

Obecnie Chef Kuchni pracuje w restauracji restauracja Raffels Europejski Warszawa. Jego wcześniejsze miejsce pracy  
Restauracja Aruana w Serocku  otrzymało prestiżowe wyróżnienie Slow Food Polska. Iwański wygrał również konkurs Wine & Food Noble Night –  w każdej kategorii!

*Dominik Narloch obecnie Szef Kuchni restauracji CUCINA. Wcześniej dowodził kuchnią w Hotelu Herbarium. Jako pierwszy w Wielkopolsce został wyróżniony oficjalną rekomendacją organizacji Slow Food Polska, może się również pochwalić wyróżnieniem przewodnika Gault&Millau oraz Pucharem Prezesa Polskiej Agencji Rynku Rolnego za najlepszą regionalną kuchnię.

Co, jest najważniejsze dla Narlocha – naturalność i sezonowość. Bardzo chętnie przygotowuje dania z produktów, które sam zebrał i przygotował od początku do końca. W kuchni lubi wyzwania. Jednym z nich, jest reaktywowanie przepisów zebranych przez seniorkę rodu Narlochów – Babcię Pelagię.

Prywatnie, od niedawna mieszka w Poznaniu i … Jest dumnym tatą!