Czas na rybę! – zmiana terminu zgłoszeń

Opublikowano: 22-08-2019

5-6 PAŹDZIERNIKA 2019 R. ZAMEK KSIĄŻĘCY W NIEMODLINIE

Jedyny profesjonalny konkurs kulinarny na Opolszczyźnie. 

O zwycięstwo na najlepszą potrawę z karpia walczą Szefowie Kuchni oraz uczniowie szkół gastronomicznych.

Konkurs Kulinarny „Czas na rybę!” organizowany jest od 2018 roku. Organizatorem Konkursu jest Rybacka Lokalna Grupa Działania „Opolszczyzna” (RLGD „Opolszczyzna”) – stowarzyszenie zrzeszające hodowców lokalnych ryb, gminy, na których terenie prowadzona jest gospodarka rybacka, przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe oraz osoby fizyczne – sympatyków zdrowego jedzenia, w tym przede wszystkim lokalnych ryb. 

Konkurs organizowany jest podczas Wojewódzkiego Święta Karpia Opolskiego, które organizowane jest na Zamku w Niemodlinie, w pierwszy weekend października. 

W pierwszy dzień o zwycięstwo na najlepszą potrawę z karpia walczą uczniowie szkół gastronomicznych z terenu województwa opolskiego. W drugi dzień rywalizują Szefowie Kuchni z całej Polski. 

Organizator określa i zapewnia produkty obowiązkowe. Zawsze jest to karp, natomiast drugim produktem jest w 2019 roku maślanka z OSM Olesno. Nie bez powodu wybrano lokalny produkt, gdyż RLGD „Opolszczyzna” od dłuższego czasu współpracuje z lokalnymi producentami, organizując szereg wydarzeń gastronomicznych na Opolszczyźnie. 

Współorganizatorem konkursu jest opolski Szef Kuchni – Kamil Klekowski. Nadzór merytoryczny nad Konkursem, w ramach przyznanego patronatu, sprawuje stowarzyszenie Euro-Toques Polska. 

Do 13 września czekamy na zgłoszenia do naszego konkursu.