70 lat Winterhalter!

Opublikowano: 30-11-2017

70 lat Winterhalter: pomysłowość, niezawodność, przewidywalność! 

Winterhalter – ekspert w zakresie przemysłowych systemów zmywania z Mackenbeuren w Niemczech świętuje w tym roku swoją 70. rocznicę. W chwili obecnej już trzecie pokolenie prowadzi rodzinne przedsiębiorstwo, reprezentujące i wspierające innowacyjność i niezawodność w profesjonalnych kuchniach w wielu krajach na całym świecie. 

W 1947 roku Karl Winterhalter założył we Friedrichshafen przedsiębiorstwo „Karl Winterhalter – Urządzenia elektryczne i artykuły gospodarstwo domowego”. Jego pierwsze legendarne już „Backhexe“ („Czarodziej pieczenia”) stało się w 1949 roku hitem. Wąska specjalizacja jaką jest zmywanie przemysłowe została wybrana dopiero 10 lat później. Pierwszą zmywarką była GS60. Pionierskie urządzenia konstruowane były w przydomowym warsztacie, a próby zmywania w GS60 przeprowadzane były w ogrodzie. Jürgen Winterhalter, syn założyciela firmy i Prezes Grupy Winterhalter wspomina: Talerze, które moja mama smarowała rozdrobnionym szpinakiem i zostawiała do wyschnięcia, stawały się rzeczywiście czyste. To było fascynujące. Historia sukcesu przedsiębiorstwa wzięła od tego swój początek. Jürgen Winterhalter: Mój ojciec idealnie trafił w zapotrzebowanie gastronomów – hasło „czyste naczynia w najkrótszym czasie“ odbiło się w tej grupie dużym echem

Zdj�cie_1_Karl-Winterhalter_picture_INT_WH_Print_300dpi_CMYK

Kolejnym krokiem była produkcja seryjna maszyn i otwarcie dodatkowych miejsc produkcyjnych w Endingen (Niemcy) i Rüthi (Szwajcaria). Wraz z otwarciem pierwszego przedstawicielstwa w Holandii w 1967 roku rozpoczął się okres umiędzynarodawiania marki, którą konsekwentnie prowadził Jürgen Winterhalter mówiąc: Moim konikiem jest technika, rozwój maszyn, ale przede wszystkim możliwość sprzedaży na całym świecie. Sukcesywnie były otwierane kolejne przedstawicielstwa w Europie i Azji. Aby lepiej sprostać azjatyckim wymogom w 2015 roku zostało otwarte kolejne miejsce produkcyjne w Rayong (Tajlandia). 

Również dla Ralpha Winterhaltera, wnuka założyciela firmy i obecnego Prezesa, technika zmywania nie jest obca. Do czwartego roku życia mieszkał on w pobliżu fabryki w Meckenbeuren w Niemczech, a jego placem zabaw była hala produkcyjna. Ralph Winterhalter: Mam duży respekt patrząc na pracę życia mojego dziadka i ojca. W trudnych czasach mój dziadek miał odwagę założyć przedsiębiorstwo, a mój ojciec potrafił spojrzeć w przyszłość, dzięki czemu marka stała się rozpoznawalna na całym świecie. Tak więc każdy przedsiębiorca ma swój temat, który go inspiruje. Moim jest „cyfrowa kuchnia“, dzięki której możemy jeszcze bardziej wspierać naszych klientów. 

Zdj�cie_3_Ralph-Winterhalter_picture_INT_WH_Print_300dpi_CMYK

Wynikiem optymalizacji procesu cyfryzacji jest projekt NEXT LEVEL SOLUTION oraz maszyny, których dostęp do Internetu wprowadza zmywanie na wyższy poziom. Ralph Winterhalter: Jesteśmy pewni, że dzięki temu nasza marka z powodzeniem i sukcesem wejdzie w przyszłość.

Dzisiaj przedsiębiorstwo zatrudnia na całym świecie ponad 1500 pracowników. Posiada również około 40 przedstawicielstw oraz wielu partnerów handlowych na wszystkich kontynentach, a eksport stanowi w tej chwili ponad 75%.

Zdj�cie_5_History-GS60_picture_INT_WH_Print_300dpi_CMYK

pierwsza zmywarka marki Winterhalter 


*******

O Firmie Winterhalter

Winterhalter jest ekspertem w dziedzinie przemysłowych systemów zmywania. Już od kilkunastu lat działalności na polskim rynku firma buduje pozycję lidera, oferując najwyższej jakości zmywarki przemysłowe, chemię oraz systemy uzdatniania wody dla każdego rodzaju biznesu gastronomicznego. Produkty firmy Winterhalter wyróżniają się innowacyjnością, wydajnością, łatwością użycia i perfekcyjnymi efektami zmywania zapewnianymi od dziesiątków lat w profesjonalnych kuchniach na całym świecie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów firma, oprócz sprzedaży, umożliwia również nowoczesny i prosty sposób pozyskania sprzętu swojej marki oferując bardzo atrakcyjny model wynajmu zmywarek w stałych, miesięcznych ratach. 

Centrala firmy wraz z jednym z zakładów produkcyjnych zlokalizowana jest w Meckenbeuren w Niemczach. Dodatkowe fabryki znajdują się Endingen (Niemcy) oraz Rüthi (Szwajcaria). Winterhalter jest reprezentowany poprzez sieć partnerską w ponad 70 krajach na całym świecie.

Winterhalter – zawsze perfekcyjna czystość
i oszczędność dla najbardziej wymagających!

Więcej informacji o firmie i produktach: