Prognoza pogody na 2 i 3 lutego

Opublikowano: 02-02-2010

obrazek

02.02. Warszawa (PAP) – Europa południowa i zachodnia będzie pod wpływem wyżów. Pozostała część kontynentu znajdzie się pod wpływem niżów z ośrodkami nad Danią, południową Finlandią …obrazek

02.02. Warszawa (PAP) – Europa południowa i zachodnia będzie pod wpływem wyżów. Pozostała część kontynentu znajdzie się pod wpływem niżów z ośrodkami nad Danią, południową Finlandią i Ukrainą oraz związanymi z nimi układami frontów atmosferycznych. Polska dostanie się pod wpływ niżu z ośrodkiem nad Danią. Początkowo południowo-wschodnia część kraju będzie pod wpływem słabego klina wyżowego, a krańce północno-wschodnie na skraju niżu z ośrodkiem nad Finlandią. Z zachodu nadal napływać będzie chłodna polarnomorska masa powietrza – informuje IMiGW.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 996 hPa i będzie spadało.

We wtorek pochmurno z przejaśnieniami, głównie na zachodzie kraju. Miejscami, zwłaszcza w centrum i na wschodzie, opady śniegu. Temp. maks. od -4 do -1 st., jedynie w kotlinach górskich od -8 do -4 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

W nocy z wtorku na środę pochmurno, na wschodzie i południu kraju początkowo przejaśnienia. Okresami opady śniegu, na zachodzie miejscami intensywne. Temp. min. od -12 st. na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu, -9 st. w centrum, do -2 st. na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr umiarkowany, miejscami dość silny i porywisty, w porywach do 70 km/h, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne, południowo-zachodni i południowy.

W środę w dzień pochmurno z lokalnymi przejaśnieniami i okresowymi opadami śniegu. Miejscami, zwłaszcza w centrum i na wschodzie, opady intensywne. Temp. maks. od -4 st. na Mazurach i Suwalszczyźnie, -1 st. w centrum, do 0 st. na zachodzie i 2 st. na Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany, miejscami dość silny i porywisty, w porywach do 60 km/h, powodujący zamiecie i zawieje śnieżne, południowo-wschodni i południowy, od zachodu skręcający na południowo-zachodni i zachodni.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie duże z przejaśnieniami i opadami śniegu. Temp. maks. -3 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni. W nocy pochmurno z opadami śniegu. Temp. min. -7 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, w porywach do 55 km/h, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne, południowy i południowo-wschodni. W środę w dzień zachmurzenie duże z opadami śniegu, chwilami silniejszymi. Temp. maks. -1 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, w porywach do 45 km/h, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne, południowo-zachodni. (PAP)

aja/