Barmański mundial czas start!

Opublikowano: 09-05-2018

Znamy półfinałową 30-kę World Class Poland 2018

Polscy piłkarze zwierają szyki na mundial w Rosji, a browary zacierają ręce, by ukoić emocje kibiców. W tym samym czasie do awansu do światowej ligi szykują się także zawodnicy z barmańskiej areny. Organizator World Class Poland ogłosił listę 30 półfinalistów. Zwycięzca konkursu wyjedzie na światowe zawody – tym razem do Berlina.

Tegoroczne, krajowe eliminacje do najbardziej prestiżowego konkursu barmańskiego na świecie, World Class, wkraczają w decydującą fazę. Wśród kandydatów z całej Polski organizator wyłonił najlepszą trzydziestkę. Wybrańcy zmierzą się o tytuł Barmana Roku 2018 i przepustkę na jubileuszowe, 10. globalne zawody World Class w Berlinie.

Trzydzieści barmańskich talentów tym razem odnaleziono aż w 13 miastach. Ci, którzy śledzą konkurs, niektóre z nazwisk dobrze znają, ale pojawili się też nowi śmiałkowie. Swoich reprezentantów w półfinale World Class Poland wystawią: Warszawa, Toruń, Łódź, Kraków, Osiek, Krosno, Gdańsk, Sopot, Kołobrzeg, Szczecin, Bielsko-Biała, Wrocław oraz Poznań.

Serwują pyszne i kreatywne koktajle w 29 lokalach. Swoimi umiejętnościami i postawą potwierdzają, że barman to nie tylko zawód, ale profesja. Przed nimi emocjonująca rywalizacja, a także szansa na niesamowitą przygodę i karierę na międzynarodowej scenie barmańskiej. Przed trzydziestką barmanów jednak jeszcze sito krajowych eliminacji.

Już w połowie maja zmierzą się w półfinałowej rozgrywce, a w połowie czerwca „Top 12” czeka krajowy finał w Warszawie. Tym razem zwycięstwo w krajowych eliminacjach oznacza bilet do Berlina, gdzie na przełomie września/października 2018 r. polski Barman Roku zmierzy się z konkurentami z około 60 państw.

World Class to światowy program, który odkrywa i promuje barmańskie talenty. W 9-letniej historii globalny tytuł zdobyło czterech Europejczyków. Polska oddeleguje swojego zawodnika do konkursu po raz czwarty. Dotychczas o statuetkę World Class ubiegali się warszawscy barmani: Janusz Lemiesz (2017), Paweł Rodaszyński (2016) i Mateusz Szuchnik (2015). 

Krajowy finał World Class zbiegnie się nie tylko ze startem grupowych eliminacji FIFA w Rosji. Już 6 czerwca rusza pierwsze w Polsce święto kultury koktajlowej, World Class Cocktail Festival. To 12 dni, ponad 200 najlepszych barów, co najmniej 11 miast i po 2 koktajle w festiwalowej cenie 29 zł. Finał festiwalu odbędzie się 17 czerwca w Warszawie, kiedy to miłośnicy sztuki koktajlowej będą mogli na żywo obejrzeć zmagania o tytuł polskiego Barmana Roku World Class.

Kto w Top 30 World Class Poland 2018?