Cake Festival Poland – kraina jadalnych arcydzieł

Opublikowano: 25-09-2017

Czy można wyobrazić sobie coś bardziej zdumiewającego, niż dzieła ludzkich rąk odzwierciedlające różne kształty, postacie z bajek, motywy z książek czy do złudzenia przypominające żywe kwiaty wykonane z… cukru? Już 14 – 15 października taka wystawa zagości po raz drugi w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Każdy miłośnik słodkości musi tam być! 

Cake Festival Poland 2017 to międzynarodowa impreza branżowa dla dekoratorów ciast i tortów. I wszystkich amatorów słodkości. Główny punkt programu, czyli konkurs i wystawa tortów artystycznych, zadowoli każdego, kto ceni słodkie dekoracje i nie jest w stanie przejść obojętnie obok tych niezwykłych tworów ludzkich rąk. Może też zainteresować tych, którzy szukają wymarzonego tortu na ślub lub inną ważną okazję. 

pokaz

Festiwal powstał z potrzeby wyjścia naprzeciw szybko rosnącemu zainteresowaniu sugarcraftingiem w Polsce. Program dwudniowego festiwalu skierowany jest zarówno do pasjonatów, jak i profesjonalistów. Stanowi doskonałą okazję do wymiany doświadczeń, podpatrzenia najnowszych trendów w zakresie technik i surowców – te będzie można nabyć również na miejscu. Zaproszeni wystawcy to wiodące marki, które przedstawią nowości: akcesoria, materiały, barwniki i masy cukrowe. Z całą pewnością najbardziej wartościowe okażą się prowadzone przez mistrzynie, światowej sławy sugarcrafterki pokazy i warsztaty o różnorodnej tematyce. To właśnie tu, w Katowicach, będzie okazja, by je bliżej poznać, wymienić doświadczenia i wyjść z talentem poza ściany swojego domu!

W tym roku na wystawie można będzie podziwiać prawie 400 prac: tortów, figurek 3D, dekorowanych ciastek i babeczek. Do konkursu zgłosiło się prawie 40 dzieci! Prace będą oceniane w 10 różnych kategoriach: 

  1. Tort weselny 
  2. Mały element dekoracyjny (figurka) 
  3. Duży element dekoracyjny (figurka) 
  4. Tort 3D 
  5. Tort okolicznościowy
  6. Babeczki
  7. Ciastka 
  8. Kwiaty botaniczne 
  9. Kwiaty fantazyjne 
  10. Tort w tematyce „Mój ulubiony film lub książka” (kategoria dla dzieci i młodzieży)

Figurki_50_1Figurki_24_1

Więcej na temat kategorii konkursowych:

http://cakefestivalpoland.com/opis-kategorii/

Już w piątek, 13 października 2017 r. przed festiwalem będzie można uczestniczyć w szkoleniach prowadzonych przez Silvię Mancini i Jarkę Šípkovą. Silvia, włoska mistrzyni modelowania figurek, poprowadzi szkolenie, podczas którego zdradzi, jak uczynić cukrową figurkę realistyczną oraz jak wypracować własny styl i technikę. Jarka, specjalistka od cukrowych kwiatów prosto z Czech, zaprezentuje, jak zbudować kwiat piwonii od podstaw. 

Babeczki_09_1Babeczki_12_2

 

Babeczki: Cake Festival Poland to nie tylko torty, ale też inne formy, takie jak ciastka, babeczki, kwiaty cukrowe.

Zapisz się na szkolenie – Jarka Šípková i jej kwiat piwonii

https://abilet.pl/impreza/kurs-cukrowej-piwonii-z-jarka-sipkova-3781 

Zapisz się na szkolenie – Silvia Mancini i modelowanie postaci

https://abilet.pl/impreza/cake-festival-poland-kurs-modelowania-postaci-z-silvia-mancini-3906

Zobacz zdjęcia z Cake Festival Poland 2016

http://cakefestivalpoland.com/galeria 

Termin: 14-15.10.2017

Miejsce: Międzynarodowe Centrum Kongresowe

Bilety:

http://cakefestival.abilet.pl/

więcej informacji: http://cakefestival.abilet.pl/

Ciastka_07Figurki_07_1robal

Robal – zdjęcie numer 3 – Tak nietuzinkowy tort 3D stał się hitem ubiegłorocznego festiwalu i dał Malwinie Franczak tytuł the Best of Cake Festival Poland.