Druga edycja Festiwalu Wódki i Zakąski !

Opublikowano: 29-05-2018

W dniu 28.05 br. Dom Wódki przedstawił datę kolejnej edycji Festiwalu Wódki i Zakąski – wydarzenia, które odbiło się szerokim echem po debiucie w maju ub.r., kiedy to odwiedziło je blisko 4 tysiące gości. Kolejna edycja Festiwalu odbędzie się w dniach 19-20 października w Reducie Banku Polskiego przy ul. Bielańskiej 10 w Warszawie. Doskonała lokalizacja, nie tylko w historycznym sercu stolicy, ale również w bezpośrednim sąsiedztwie Domu Wódki i pierwszego w Polsce Muzeum Wódki przy pl. Teatralnym, to udogodnienie dla gości oraz gwarancja atrakcji programowych.

Festiwal Wódki i Zakąski 2018 to druga edycja wydarzenia organizowanego przez Dom Wódki, którego misją jest propagowanie najlepszych tradycji kulinarnych i gorzelniczych naszego kraju oraz nadanie polskiej kuchni i wódce należnej rangi na tle innych narodowych kultur alkoholowych i gastronomicznych. Festiwal jest wydarzeniem spajającym wszystkie inicjatywy Domu Wódki, w ramach którego funkcjonują Muzeum Wódki, restauracja Elixir wraz z Vodka Atelier oraz koktajl bar The Roots.  Jest to miejsce spotkań ekspertów tematu, pasjonatów oraz miłośników kulinariów i sztuki barmańskiej. Umożliwia on edukację połączoną z doświadczeniem. Na gości będzie czekać nie tylko kilkudziesięciu wystawców wódek, nalewek, miodów pitnych oraz likierów polskich i międzynarodowych producentów ale również strefa gastronomiczna z przekąskami, pokazy i prezentacje kulinarne oraz barmańskie. 

Festiwal Wódki i Zakąski to ważne i jedyne wydarzenie tego typu w Polsce. Bilety wstępu będą dostępne online, w Domu Wódki oraz na miejscu wydarzenia. Szczegóły programu zostaną podane przez organizatora w terminie późniejszym na stronie internetowej wydarzenia.

……

O firmie:

Grupa GOOD FOOD CONCEPT to rodzinna firma działająca od 1999 roku. Specjalizuje się w kreowaniu i prowadzeniu konceptów restauracyjnych oraz projektów towarzyszących. Tworzy oryginalne, niepowtarzalne miejsca i wydarzenia oraz autorskie inicjatywy tematyczne. Twórcą i właścicielem grupy jest Piotr Popiński, biznesmen, restaurator, jeden z najbardziej doświadczonych ekspertów rynku  gastronomicznego, pasjonat polskiej tradycji i kultury. Swoje doświadczenie i zainteresowania realizuje konsekwentnie, m.in. w ostatnim, wyjątkowym projekcie jakim jest Dom Wódki. To nowatorski projekt, który propaguje kulturę polskiego stołu, zarówno poprzez oferowanie najlepszych połączeń tradycyjnych polskich smaków w nowoczesnym wydaniu w restauracji Elixir i koktajlbarze The Roots jak i edukację historyczną w Muzeum Wódki. Ubiegłoroczne otwarcie Muzeum Wódki, które prezentuje największy na świecie zbiór związany z historią wódki – narodowego trunku Polaków i jednocześnie najpopularniejszego alkoholu świata. „W wielu krajach funkcjonują muzea poświęcone lokalnym spirytualiom, będące jedną z form zachowania dziedzictwa kulturowego poszczególnych nacji. Cieszymy się, że mogliśmy dołączyć do tego grona z naszym Muzeum Wódki” podkreśla Piotr Popiński, pomysłodawca i twórca Domu Wódki, który razem z Muzeum Wódki został nagrodzony Orłem Wprost za „Innowacyjny koncept gastronomiczno – kulturalny” w maju br.

www.domwodki.pl  / www.festiwalwodki.com