FETU-JEMY 5 x 5 = 25!

Opublikowano: 04-10-2017

5. edycja Targów Książki Kulinarnej  7-8 października 2017 w restauracji Qa i na dziedzińcu Zamku Ujazdowskiego na warszawskim Jazdowie i połączona będzie z jubileuszem 25-lecia Qchni Artystycznej. Na targi i wydarzenia towarzyszące zaprasza restauratorka i autorka książek Marta Gessler. 

Targi Książki Kulinarnej to wydarzenie, które jest organizowane przez Martę Gessler, znaną i cenioną polską restauratorkę, autorkę felietonów, książek, projektantkę ogrodów, właścicielkę warszawskiej restauracji Qchnia artystyczna w warszawskim Zamku Ujazdowskim i kwiaciarni Warsztat Woni. 

Na pomysł Targów Książki Kulinarnej Marta wpadła w 2013 roku i z powodzeniem rozwija ten projekt z roku na rok. To wydarzenie, łączące książki i gotowanie, miłośników dobrego jedzenia i amatorów gotowania oraz osób ciekawych kulinarnego świata, wpisało się w kalendarz warszawskich wydarzeń o tematyce kulinarnej. 

Tegoroczne hasło przewodnie brzmi: 5 × 5 FETU-JEMY (czyli świętujemy). 

Program tegorocznych Targów Książki Kulinarnej dotyczy prostego rachunku 5 x 5 = 25.

5 Targi, 25 urodziny Qchni artystycznej, 5 kwiaciarni, 5 kucharzy, 5 blogerek kulinarnych, 5 laureatów nagród Qa i ponad 25 wystawców książek kulinarnych;

Nagrody Qa, dla wybitnych osobowości postmodernistycznych, zostały zainicjowane przez Martę Gessler w 1994 roku. Laureatami, byli między innymi Jeremi Przybora, Janusz Weiss, Grzegorz Jarzyna, Adam Hanuszkiewicz, Kora i Kamil Sipowicz, Piotr Bikont oraz Viola Śpiechowicz i Marzena Ratowska. Nagród nie przyjęły Violetta Villas, która uznała ją za “nie wystarczająco poważną” oraz Manuela Gretkowska, z uwagi na to, iż “od dawna musi walczyć z postmodernizmem i feminizmem, aby być tylko sobą”.

W 2017 roku nagrody Qa zostaną przyznane w 5 kategoriach. “Ludzie postmodernizmu idą pod prąd, nie lubią trzymać się ram i ściśle wyznaczonych granic”. – tak Marta Gessler komentuje swój wybór, który poznamy 8 października. I dodaje – “Po raz pierwszy zostanie publicznie odczytany list Jeremiego Przybory, napisany do Szanownej Qchni w 1996 roku. Aktualny, zabawny, postmodernistyczny pomnik zapisany na kartce papieru”.

Przez 5 dni, Qchnia artystyczna będzie serwować menu opracowane przez 5 znanych blogerek kulinarnych: Darię Ładochę (Mamałyga), Małgosię Mintę (Minta Eats), Elizę Mórawską (White Plate), Maię Sobczak (Qmam kaszę) oraz Samar Khanafer-Gniadek (Samar).

Zapraszamy w weekend 7-8 października 2017 

sobota w godz. 11.00-19.00

niedziela w godz. 11.00-18.00

Targi Książki Kulinarnej

sobota w godz. 11.00-19.00

niedziela w godz. 11.00-18.00

Uroczystość wręczenia nagród Qa

niedziela godz. 15.00 

Zamek Ujazdowski & Qchnia Artystyczna

ul. Jazdów 2, Warszawa 

Wstęp bezpłatny

Dodatkowe informacje:

W sprawie Targów Książki Kulinarnej: targiksiazkikulinarnej@gmail.com 

W sprawie obchodów 25. lecia Qchni artystycznej: magda@magdabulera.com 

Organizator: Qchnia Artystyczna

Partner: Agata Meble

Patroni medialni: Gazeta Wyborcza Stołeczna, Co Jest Grane 24, Gazeta.pl, Kukbuk, Wysokie Obcasy, Magazyn Kuchnia, SlowFood Polska, Slow Life

Informacje: 

Email:targiksiazkikulinarnej@gmail.com

WWW: http://targiksiazkikulinarnej.com/

Facebook: https://www.facebook.com/qchniaartystyczna

Instagram: https://www.instagram.com/qchniaartystyczna/