Jedyny w Polsce certyfikowany venenciador!

Opublikowano: 25-09-2018

Pierwszego dnia targów Polagra Gastro będzie można spotkać się z wyjątkową osobą, Maciejem Katarzyńskim, jedynym w Polsce certyfikowanym venenciadorem oraz sommelierem. 

Jego pasja związana z winem trwa już ponad 25 lat, a rozpoczęła się od pracy w jednym z największych hoteli w Poznaniu, gdzie ukończył profesjonalny kurs sommelierski ukoronowany wręczeniem międzynarodowego certyfikatu. Wkrótce potem został też członkiem zawiązującego się właśnie Stowarzyszenia Sommelierów Polskich.

Maciej Katarzyński współpracuje z firmami importującymi wino w Polsce. Wino sprzedaje, degustuje, opowiada o nim, prowadzi warsztaty, uczy, szkoli. Sędziował  również na konkursach (Polagra, Zielona Góra) i pisał o nim w różnych periodykach.

Dzięki swojej pasji zwiedził szlakiem wina wiele ciekawych regionów winiarskich Europy. Jedną
z najważniejszych winnych przygód dla niego była wizyta w Andaluzji, gdzie nauczył się sztuki serwowania sherry – został VENENCIADOREM.

Podczas targów Polagra Gastro, 1 października o godz. 11.30 w Strefie Kulinarnej, Maciej Katarzyński poprowadzi wykład ABC wina, po którym uczestnicy będą umieli świadomie zakupić dobre wino
w dowolnym sklepie nie kierując się tylko jego ceną, nauczą się profesjonalnie degustować, a także zrozumieją dlaczego wino i jedzenie to idealne małżeństwo. Spotkanie jest bezpłatne w ramach biletu na targi Polagra Gastro/Invest Hotel.

Tegoroczne Międzynarodowe Targi Gastronomii i Wyposażenia Hoteli – Polagra Gastro
i Invest Hotel odbędą się w dniach 1-4 października br. w Poznaniu.  Więcej informacji o wydarzeniu na www.polagragastro.pl