Kobiecy świat whisky niedługo w Trójmieście!

Opublikowano: 18-05-2017

Już 3 czerwca br. Panie będą mogły skosztować ponad 100 różnych gatunków whisky z kilkunastu krajów – Whisky Live Sopot 2017 nadchodzi oto wielkimi krokami!  

Wbrew powszechnie panującym stereotypom whisky zdecydowanie nie jest trunkiem przeznaczonym jedynie dla mężczyzn. Potwierdzają to niejako ostatnie badania firmy analitycznej Nielsen, z których wynika, iż obecnie na Wyspach Brytyjskich co trzecia butelka tego trunku kupowana jest przez kobiety. Z kolei w naszym rodzimym kraju już co czwarta Polka sięga po butelkę whisky. 

Tak się składa, że  Panie, którym nie było jeszcze dane odkryć potęgi aromatów i smaków tego trunku, wreszcie będą miały ku temu okazję – a wszystko to za sprawą Whisky Live Sopot, który zawita do Trójmiasta już 3 czerwca br.

Możliwości zastosowań whisky jest cała gama. Jej bogactwo niewątpliwie świetnie pasuje do food pairingu. Nowego znaczenia mogą dzięki niej nabrać smaki i aromaty gorących sosów, które przy odpowiedniej temperaturze nabierają większej wyrazistości. Whisky ma również szereg zastosowań w deserach. Sprawdza się ona również podczas przygotowywania różnego rodzaju marynat do mięs dodaje Jarosław Buss, organizator festiwali o tematyce whisky oraz jedyny Polak juror w prestiżowych zawodach World Whiskies Awards.

Każda Whisky ma swoją, odmienną od innych  paletę aromatów i smaków, począwszy od  dymu, czy rozżarzonego węgla, poprzez suszone owoce, owoce egzotyczne, kwiaty do wanilii, toffi, miodu, marcepana  czy migdałów. Stąd podczas festiwalu każda z Pań znajdzie z pewnością coś dla siebie A będzie w czym wybierać! Swój udział zapowiedzieli przedstawiciele kolebki whisky, Irlandii oraz Szkocji. Nie zabraknie  również reprezentantów egzotycznych regionów takich, jak: Szwecja, Indie, Włochy, Tajwan czy Islandia. Planowane są także krajowe premiery zagranicznych nowości – wśród nich miedzy innymi FLOKI, pierwszy islandzki alkohol wyprodukowany z islandzkiego jęczmienia przez destylarnię Eimverk Distillery. 

Niektóre z odmian whisky same podpowiedzą Paniom, do czego warto ich  użyć. Glenfarclas aż się prosi o kilka  kropli do ciasta. Z kolei Tullibardine uwielbia towarzystwo czekolady. Cytrusowe nuty Mackmyry idealnie łączą się z  rybą. Aromat karmelu i soczystych owoców Kavalan idealnie współgra z grzybami – przekonuje Jarosław Buss.

Dla adeptek bursztynowego trunku zostały przewidziane koktajle na bazie Teeling Whiskey Small Batch. Co ważne, w cenie biletu degustowane będą nawet osiemnastoletnie wersje whisky. Wszystkie z nich dostępne będą do kupienia w specjalnej, niższej cenie w przygotowanym na okoliczność WLS 2017 sklepie festiwalowym. 

Przypomnijmy, że wydarzenie odbędzie się 3 czerwca br.  niemal w samym centrum Trójmiasta, tuż przy sopockim molo, w Hotelu Sheraton.  Więcej informacji o festiwalu znajduje się na www.whiskylivesopot.com.

Whisky Live Sopot 2017 | biuro@whiskylivewarsaw.com | www.whiskylivesopot.com 

Fot_II

***********

Whisky Live Warsaw (www.whiskylivewarsaw.com) impreza organizowana pod szyldem Whisky Live przez Tudor House, miejsce spotkań klientów indywidualnych, blogerów, dziennikarzy, restauratorów, hotelarzy, hurtowników i przedstawicieli świata biznesowego. Na świecie wydarzenie organizowane jest od 2000 roku. Pierwsza edycja odbyła się w Londynie, by od tamtego czasu objąć swoim zasięgiem 28 miast na całym świecie.

Tudor House (www.tudor-house.pl) działający od 1995 roku na polskim rynku największy importer alkoholi typu Premium. Jej właściciel – Jarosław Buss, jest niekwestionowanym autorytetem w dziedzinie whisky. Jako pierwszy Polak w historii sędziował prestiżowe zawody World Whiskies Awards, odbywające się raz do roku w Londynie.