Kuchnia Polska Wczoraj i Dziś

Opublikowano: 20-04-2017

Już 02 czerwca 2017r. odbędzie się kolejna, IX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego „Kuchnia Polska Wczoraj i Dziś”.

Konkurs, którego głównym pomysłodawcą oraz organizatorem jest Stefan Birek, Szef Kuchni w Hotelu Lord**** w Warszawie tym razem odbędzie się w położonym nad Zalewem Zegrzyńskim Hotelu Windsor**** w Jachrance.

Patronat honorowy nad Konkursem objął Minister Henryk Kowalczyk – Członek Rady Ministrów, Przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów oraz Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Pan Krzysztof Jurgiel.

Konkurs organizowany jest przy wsparciu i pomocy merytorycznej Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni, Klubu Szefów Kuchni oraz Wyższej Szkoły Turystyki i Języków Obcych w Warszawie.

Organizatorzy zapraszają do udziału w tym wydarzeniu uczniów szkół gastronomicznych oraz zespoły reprezentujące restauracje i hotele z całej Polski (w konkursie udział wezmą dwuosobowe ekipy kucharzy).

Przedmiotem tegorocznej rywalizacji konkursowej jest przystawka zimna lub gorąca oraz danie główne. 

Obowiązkowymi produktami do przygotowania przystawki są:  

– Filet z suma ze skórą

– Amarantus ekspandowany

– Cykoria

Obowiązkowymi produktami do przygotowania dania głównego są: 

– Biodrówka jagnięca bez kości

– Mąka orkiszowa (odmiana Oberkulmer Rotkorn)

– Kiszona czerwona kapusta

Zgłoszenia konkursowe należy przesyłać drogą elektroniczną do dnia 19 maja (piątek) 2017 roku na adres: szczygielski.piotr@interia.pl i/lub s.birek@hotellord.com.pl.

Zwycięzcy Konkursu – w kategorii profesjonaliści – otrzymają nominację do Półfinału Kulinarnego Pucharu Polski 2017.

Wszystkim Partnerom, Uczestnikom oraz Gościom dotychczasowych edycji bardzo dziękujemy za wieloletnie wsparcie i zapraszamy do współpracy podczas IX edycji.

Dokumenty do pobrania:

Regulamin Uczniowie

Formularz zgłoszeniowy Uczniowie

Regulamin Profesjonaliści

Formularz zgłoszeniowy Profesjonaliści