KUK na BARCE – Kraków!

Opublikowano: 05-01-2018

Już niedługo, bo 13 i 14 stycznia br. odbędzie się pierwsze z nowego cyklu kulinarnych wydarzeń „KUK na BARCE”. Podczas kolejnych edycji na krakowskiej barce Alrina, wspaniali kucharze będą prezentowali potrawy z różnych stron świata. W tym samym czasie organizujemy również warsztaty dla naszych najmłodszych gości. Więcej informacji znajduje się w notatce poniżej.
 
KUK na BARCE vol. 1: BanglaDish
13-14.01.2018, godz. 12:00-19:00 @ BARKA
 
Ahoj Marynarze! Na dobre rozpoczęcie nowego roku wyruszajcie z nami w kolejny międzykulturowy gastrorejs. Sukces CHO na PHO zainspirował nas do pracy i kulinarnych poszukiwań. Oto przed Wami nowy cykl wydarzeń:
KUK na BARCE!
 
KUK na BARCE to wyjątkowy weekend i jedyny taki czas w żegludze, kiedy stery łodzi przejmuje KUK i kuchnia, a cała załoga schodzi pod podkład, by przygotowywać dla Was strawę. Impreza będzie odbywała się cyklicznie i na każdą edycję zaprosimy innego szefa kuchni. Wyłowimy nietuzinkowe postacie, które pomogą odkryć nowe, kulinarne lądy, przybliżą hity w tradycyjnych odsłonach prosto z ulicznego targu czy kuchni wielopokoleniowej rodziny, w której przepisy przechodzą z pokolenia na pokolenie. KUKiem może być zarówno lokalny, kreatywny szef, jak i utalentowany przybysz z dalekich krajów, który zaczarował nas swoją pasją, talentem kulinarnym i chęcią podzielenia się rodzimą tradycją. Smakuj z nami nowe doznania, ahoj kulinarna przygodo!

BanglaDish to pierwsza odsłona nowego gastrorejsu Barki i rzadko eksplorowane lądy jednego z najbardziej zaludnionych, a jednocześnie najbiedniejszych krajów świata – Bangladeszu. Kuchnia bengalska jest prosta i
nieprzekombinowana, a z drugiej strony wymagająca dużej kreatywności, umiejętności łączenia przypraw i wyciągania smaku, z pozornie opornych składników. KUKiem, który przejmuje nasze stery w weekend 13-14 stycznia jest bardzo zdolna i niezwykle urocza Sumona Noor, mieszkająca w Krakowie z rodziną od ponad trzech lat. Jest zakochana w fotografii i gotowaniu, a jej talent i pasja pomogą nam przygotować tradycyjne, bengalskie dania, które ciężko spotkać na co dzień w Europie. Propozycje zostały dobrane tak, aby każdy znalazł coś dla siebie. Zapraszamy wielbicieli mięsnych propozycji, wyznawców kuchni roślinnej i całe rodziny z dziećmi. Smakuj Bangladesz z Barką!
 
W menu znajdą się trzy pozycje, z czego jedna w 100% roślinna i dwie mięsne – z kurczakiem oraz wołowiną. Potrawy będą przygotowane w możliwie jak najbardziej tradycyjny sposób i podane w domowej atmosferze. Oprócz głównego menu postaramy się przybliżyć Wam tradycje Bangladeszu, a dla najmłodszych zorganizujemy warsztaty w ramach cyklu MIKO-ŁAJKI na Barce.
 
Link do wydarzenia:
Fanpage Barki