Lód latem w roli głównej?

Opublikowano: 04-07-2018

Lato to dla jednych czas wypoczynku, a dla innych – okres wzmożonej pracy. Do drugiej grupy z całą pewnością należy gastronomia, a właściwie cały sektor HoReCa. Większe obłożenie w hotelach, większy ruch w restauracjach i innych lokalach gastronomicznych, ale też więcej organizowanych imprez. Choć każde z tych miejsc jest różne – ich wspólnym mianownikiem jest wszechobecny i bardzo pożądany przez gości – lód. Trudno wyobrazić sobie bez niego okres letni, kiedy chłodziarki nie nadążają ze schładzaniem napoi bezalkoholowych. A tym bardziej nie sposób przygotowywać drinki bez zapasu lodu w różnych jego kształtach i wymiarach. W Polsce najbardziej rozpoznawalnym producentem i dostawcą lodu jest Ice Gastro Magic z satysfakcjonująco kompleksową ofertą.

Bogata oferta produktowa

Dla laika kwestia różnorodności wyglądu, kształtu, wymiarów kostek lodu być może wydawać się mało istotna. Tymczasem tak dla profesjonalistów, jak i dla większości restauracji i barów klasy premium duży wybór asortymentowy jest powszechnym priorytetem. Ice Gastro Magic zna i rozumie potrzeby rynku, dlatego w swojej ofercie posiada wszystko, co niezbędne barmanom. Są to zatem: mała kostka lodu (2×2), kostka Hoshizaki (2,8×3,2), Pearl Ice (1×1), kula Hoshizaki (śr. 4,5), kula transparentna (śr. 6), sześcian Hoshizaki (4,5×5,5), a także blok lodowy transparentny (25×50). Natomiast na potrzeby efektów specjalnych oraz do transportu żywności firma posiada w ofercie suchy lód (fi 16). Każdy rodzaj lodu jest sprzedawany w paczkach o różnej wielkości, a pełną ofertę można zobaczyć – tutaj. 

Wynajem sprzętu barmańskiego

W sezonie letnim w całym kraju odbywają się liczne imprezy na świeżym powietrzu, jak również w lokalach, gdzie wiodącą rolę odgrywają dobra zabawa i alkohol. A ów nigdy nie występuje solo – zawsze w towarzystwie rzecz jasna lodu. Takie okoliczności wymagają dobrego przygotowania się, a jedną z najważniejszych spraw jest zapas potrzebnego sprzętu. Tu także można liczyć na Ice Gastro Magic, który ma dobrze przygotowaną ofertę wynajmu. Na klientów czekają zatem różnorodne rodzaje szkła (long, whisky, Sphere małe i duże, goblet, piwo, wódka, likier, Hurricane, Martini, Mojito), a także sprzęt barmański: shaker bostoński, wiaderko do wina, misa do szampana, elektryczna wyciskarka do soków, blender barmański, czy wygodny wózek na lód. Natomiast na potrzeby przechowywania lodu można wypożyczyć pojemniki termoizolacyjne oraz zamrażarki w różnych wymiarach. Firma działa kompleksowo, dlatego w sprzedaży posiada asortyment jednorazowego użytku: rurki, serwetki i rozetki. 

Więcej informacji: http://www.icegastro.pl