Michelin i Robert Parker Wine Advocate łączą siły

Opublikowano: 09-07-2017

Firma Michelin kupiła 40 proc. udziałów w The Robert Parker Wine Advocate oraz RobertParker.com. Wydawnictwo oraz strona internetowa należą do Roberta M. Parkera, najbardziej wpływowego krytyka wina pochodzącego ze Stanów Zjednoczonych, i stanowią źródło cenionych i niezależnych recenzji dla konsumentów z całego świata. 

Wraz z tą inwestycją firma Michelin, lider rynku oponiarskiego oraz wydawca prestiżowego Czerwonego Przewodnika Kulinarnego po najlepszych restauracjach na świecie, poszerza swoje kompetencje dotyczące sztuki kulinarnej.

 „Krytycy zdecydowanie zbyt długo dzielili wino i jedzenie na dwa osobne obszary. Teraz nareszcie powstało pierwsze i zarazem najbardziej bezstronne źródło opinii na temat wina oraz oferty restauracji z całego świata, a wszystko z myślą o wygodzie klientów” – komentuje Robert Parker, który nie kryje zadowolenia z połączenia sił oraz dalszej współpracy z Michelin.

„Wiarygodność Michelin i The Robert Parker Wine Advocate jest znana na całym świecie, tak samo jak wystawiane przez nas recenzje oparte o unikalny system selekcji i sprawdzony obiektywny sposób oceniania” – mówi Alexandre Taisne, dyrektor generalny Food & Travel Michelin. “Początkowo w naszej współpracy skupimy się na rynkach Azji i Ameryki Północnej, a następnie przyjrzymy się Europie i pozostałym regionom. Z niecierpliwością czekamy na rozwój naszych wspólnych działań, co pozwoli zaproponować klientom jeszcze szerszą i pełniejszą ofertę” – dodaje Alexandre Taisne.

Założony w 1978 r. The Robert Parker Wine Advocate jest uznawany za międzynarodowy autorytet w dziedzinie wina. Opinie na temat trunków wystawiane są przez zespół ekspertów bazujących na swoim doświadczeniu, podniebieniu i węchu oraz wykorzystujących unikalną metodologię. Każde wino oceniane jest w skali od 50 do 100 punktów, a pełna niezależność od producentów gwarantuje bezstronność i wiarygodność recenzji. Takie podejście oraz rygorystyczny system wystawiania not zapewnia The Robert Parker Wine Advocate międzynarodowe uznanie i zaufanie wśród kolekcjonerów trunków. Dziś przewodnik publikuje blisko 40 tysięcy recenzji rocznie.

Archiwum na stronie internetowej RobertParker.com zawiera wszystkie wydania od 1992 roku, co daje łącznie ponad 300 tys. ocen. Biura The Robert Parker Wine Advocate zlokalizowane są w Singapurze, Kalifornii i Maryland. Recenzent oraz firma Michelin współpracują od 2016 roku, organizując w Singapurze oraz Hongkongu wyjątkowe wydarzenia kulinarne łączące wyśmienitą kuchnię oraz wina najwyższej jakości. Klienci mają szansę spróbować dań przygotowanych przez szefów kuchni nagrodzonych Gwiazdkami Michelin w towarzystwie najznakomitszych trunków polecanych przez ekspertów Roberta Parkera.

“Współpraca z Michelin przy okazji wydarzeń w Singapurze i Hongkongu pozwoliła obu naszym firmom przekonać się, o ile bogatsze i pełniejsze doświadczenia możemy zaoferować klientom, gdy połączymy siły. Szczególnie że wyznawane przez nas wartości oraz rygorystyczne podejście naszych krytyków i inspektorów podczas wystawiania ocen są uderzająco podobne” – skomentowała Lisa Perrotti-Brown, redaktor naczelna The Robert Parker Wine Advocate

Michelin jest liderem technologicznym światowej branży opon. Grupa Michelin produkuje, sprzedaje i promuje produkty i usługi w dziedzinie mobilności – są to opony do samochodów osobowych, ciężarowych, samolotów, rowerów, sprzętu rolniczego i budowlanego, motocykli, a także przewodniki, mapy, atlasy i usługi internetowe (ViaMichelin.com). Siedzibą Grupy jest Clermont-Ferrand we Francji. Firma zatrudnia na świecie ponad 111 tys. osób i jest obecna w 170 krajach. Michelin ma 68 zakładów produkcyjnych w 17 krajach. W Polsce Grupa Michelin ma fabrykę opon w Olsztynie oraz Dyrekcję Handlową w Warszawie.

www.michelin.pl

 * The Robert Parker Wine Advocate oraz RobertParker.com od blisko 40 lat pozostają globalnymi liderami w tworzeniu przewodników po winach. Marka została założona przez Roberta M. Parkera, rozpoznawalnego na całym świecie wybitnego krytyka wina, który jako jedyny przedstawiciel swojej branży został uhonorowany najwyższym prezydenckim odznaczeniem w trzech krajach – we Francji, Włoszech i Hiszpanii. The Robert Parker Wine Advocatedostarcza swoim czytelnikom wartościowych informacji, zarówno poprzez ogólnodostępną bazę ponad 300 tys. profesjonalnych recenzji, jak również poprzez wydawane na bieżąco artykuły, materiały video, biuletyny, aktualności na temat dostępności i cen czy aplikacje mobilne ułatwiające dostęp do obszernej wiedzy.

www.RobertParker.com