Najmłodszy kucharz świata – Chef Flynn w Polsce

Opublikowano: 19-10-2018

Chef Flynn McGarry to tak zwane „cudowne dziecko” amerykańskiego świata gastronomii, który został okrzyknięty najmłodszym kucharzem na świecie. Ten zaledwie 19-letni szef od najmłodszych lat podbija serca swoim talentem, a w marcu tego roku otworzył w Nowym Jorku własną restaurację, Gem.

W dniach 23 i 24 października będzie gościł w Polsce w związku z polską premierą filmu dokumentalnego o jego życiu i pracy: „Chef Flynn – najmłodszy kucharz świata” w reżyserii Camerona Yatesa, USA 2018. Podczas swojej obecności przygotuje autorskie kolacje w Warszawie i we Wrocławiu.

WROCŁAW

Premiera filmu odbędzie się z jego udziałem 23 października podczas American Film Festival w Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Niemałym wydarzeniem będzie specjalna kolacja, jaka zostanie przygotowana dla gości przez Flynna we współpracy z Justyną Słupską Kartaczowską (szefową kuchni i właścicielką restauracji jadka) oraz Mariuszem Kozakiem (szefem kuchni Hotelu Monopol).

– godz. 18.15  – Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, Wrocław,

– godz. 20.30 – kolacja – Hotel Monopol, ul. Heleny Modrzejwskiej 2, Wrocław

Cena biletu na pokaz i kolację (5 dań z wine pairingiem): 350 zł.

W sprzedaży w kasie kina oraz na stronie www.americanfilmfestival.pl od 4 października, od godz. 14.00.

 

WARSZAWA

Kolejnego dnia, 24 października film wydarzenie przeniesie się do Warszawy. Forteca Kręgliccy przy ulicy Zakroczymskiej zamieni się w kino z finediningową restauracją, gdzie odbędzie się drugi, specjalny pokaz filmu oraz na wzór Wrocławia – autorska kolacja z 5-daniowym menu degustacyjnym przygotowanym przez Flynna wspólnie z kucharzami z Fortecy. Warto podkreślić, że wymienione pokazy oraz kolacje to jedyna w Polsce okazja spotkania się z szefem i sprawdzenia kulinarnego talentu, który rozwija od dziesiątego roku życia

– godz. 18:30 – Forteca Kręgliccy,  ul. Zakroczymska 12, 00-225 Warszawa.                               

Cena biletu na pokaz + kolację (5 dań): 400 zł   

Do kupienia w kasie kina Muranów oraz na stronie: www.kinomuranow.pl

Zwiastun filmu „Chef Flynn – najmłodszy kucharz świata”: https://vimeo.com/292273024

Informacje o filmie: 

„Jako dwunastolatek otworzył we własnym domu klub kolacyjny, któremu menu mógł pozazdrościć niejeden lokal z ambicjami. Jako trzynastolatek odbywał praktyki w znanych restauracjach, m.in. Eleven Madison Park i Alinea. Szesnastoletni genialny kucharz znalazł się na okładce “The New York Timesa”. Jako dziewiętnastolatek otworzył własną restaurację Gem w Nowym Jorku. 

Jego specjalność, Beet Wellington (zawinięty w dodatki i ciasto francuskie burak; wariacja na temat słynnego Wellingtona z wołowiną), znana jest smakoszom na całym świecie. Tak – w wielkim skrócie – przedstawia się kariera Flynna McGarry’ego, cudownego dziecka świata kulinariów, bohatera dokumentu Camerona Yatesa. Byłaby to zapewne klasyczna opowieść o spełnionym – nie bez wysiłku! – amerykańskim śnie, gdyby nie intrygująca postać matki Chefa Flynna, Meg, która udostępniła twórcom przebogate domowe archiwa (sama jest reżyserką i filmowała syna od jego narodzin), i która towarzyszy Flynnowi na ekranie, niczym jego cień. 

To dzięki niej wciągający film Yatesa zyskuje posmak trzymającego w napięciu psychologicznego thrillera, każącego nam zastanawiać się, kto tu naprawdę reżyseruje.

Jest to więc w równym stopniu rzecz o samorodnym talencie i pasji, jak i o rodzicielstwie i skomplikowanych rodzinnych relacjach. Całość zaś doskonale przyprawiają wątki: edukacji (jak rozwijałyby się dzieci, gdyby pozwolić im robić to, co naprawdę je interesuje?), niesłychanie konkurencyjnym biznesie restauracyjnym (błyskawiczny sukces młodego kucharza jest nie w smak wielu szefom), kosztach spektakularnej kariery (perfekcjonista Flynn od najmłodszych lat znajduje się pod ogromną presją) i mediach, które z równą łatwością namaszczają, co strącają swoje gwiazdy. “Chef Flynn” serwuje więc bardzo urozmaicone menu, które zaspokoi apetyty pasjonatów gotowania, poszukujących swojego miejsca młodych ludzi, a także ich nauczycieli i rodziców”.