Największe wydarzenie kulinarne już w kwietniu !

Opublikowano: 12-03-2018

Nowy Jork / Lima / Tokio / Bilbao / Kopenhaga / Marbella

Siedmiu znakomitych szefów z czterech stron świata,

10* Michelin i TOP rankingu The World’s 50 Best Restaurants S.Pellegrino.

Mitsuharu Tsumura (Maido, Lima), Zaiyu Hasegawa (Den, Tokio), Søren Selin (AOC, Kopenhaga), Dani Garcia (Dani Garcia Restaurant, Marbella), Fredrik Berselius (Aska, Nowy Jork), Josean Alija (Nerua, Bilbao) i Jonathan.K Berntsen (Clou, Kopenhaga) –  wyjątkowi i utalentowani będą gościć w Warszawie w dniach 11-13 kwietnia. Lexus Hybrid Cuisine to wydarzenie, którego program nie może równać się z żadnym innym kulinarnym spotkaniem, organizowanym w naszym kraju.

Trzy dni pobytu Gości to spotkania z mediami, polskimi szefami kuchni, uroczysta Gala Dinner i Open Gourmet – Dzień Otwarty, dla wszystkich ceniących wyjątkową kuchnię.   Nie zabraknie degustacji polskich produktów czy odwiedzin najciekawszych adresów restauracyjnych. Podczas branżowego spotkania i przy współuczestnictwie twórców rankingu The World’s 50 Best Restaurants S.Pellegrino i światowych mediów, szefowie będą rozmawiać o trendach, o tym czy Europa Środkowo-Wschodnia staje się destynacją dla turystyki foodowej, o gorących nazwiskach i konceptach restauracyjnych, o fuzji kultur, inspiracjach i nowych pokoleniach szefów.

W drugim dniu, na uroczystej Gala Dinner, zaproszone Gwiazdy zaserwują 8-daniowe menu degustacyjne. Bazując na polskich produktach – rybach, mięsach, dodatkach – przygotują dania charakterystyczne w swoje rodzime smaki. Dzień trzeci to Dzień Otwarty, który usatysfakcjonuje najbardziej wymagające podniebienia. Nie było dotychczas w Polsce tylu gwiazdkowych szefów, dostępnych dla szerokiej publiczności. Każdy kto zakupi bilet na Open Gourmet (sprzedaż rusza 15 marca), będzie miał możliwość degustacji 7 dań od siedmiu zaproszonych szefów. A to wszystko w Warszawie, bez konieczności podróżowania do Peru czy Japonii.

Jak współpraca to tylko z najlepszymi. Polską kuchnię, jej tradycje i produkty, przybliży kilka doskonale znanych nazwisk. Pod przewodnictwem Roberta Trzópka, szefowie: Justyna Słupska-Kartaczowska, Marcin Popielarz, Jacek Grochowina, Bartek Szymczak i Paweł Pojawa powitają kulinarnie zaproszone Gwiazdy i będą wspólnie pracować nad Gala Dinner i Open Gourmet.

Organizatorem i sponsorem głównym wydarzenia jest Lexus Polska.

Firma od lat tworzy i angażuje się w projekty związane z designem, filmem czy sztuką. Każdy z nich opiera się na omotenashi – japońskiej zasadzie gościnności. Filozofia ta, obecna jest na każdym etapie twórczym. Wszystko po to, by przewidzieć potrzeby i oczekiwania gości. Naturalnym jest więc zaangażowanie Lexusa w gastronomię najwyższych lotów, gdzie filozofia ta, ma jak najlepsze odzwierciedlenie.

www.lexushybridcuisine.pl

Sponsorzy i partnerzy wydarzenia: 

Lexus Financial Services, S.Pellegrino, Sofitel Hotels&Resorts, 

Gastro Magic Service, Antonius Caviar, Złota44, Miasto Warszawa

Partnerzy medialni: 

FineDiningLovers, Food Service, Harper’s Bazaar, Esquire, Newsgastro.pl,

Bon Vivant Communications, Kukbuk, ExuMag

Idea i realizacja: 

Adcomms Media i Marketing Group

***

SZEFOWIE: 

Mitsuharu Tsumura

Tsumura jest dumnym ambasadorem nurtu Nikkei – połączenia tradycji kulinarnych Peru i Japonii. W swojej restauracji prowadzi gości przez kolorową podróż, w której składniki obu kultur wzajemnie się uzupełniają. Maido została otwarta w 2009 roku, zajmuje obecnie 8. miejsce na liście The World’s 50 Best Restaurants S.Pellegrino, a wśród restauracji Ameryki Południowej została uznana za najlepszą. Tsumura jest także właścicielem sieci Sushi Pop oraz restauracji w Chile i Macau.

Zaiyu Hasegawa

Pochodzi z Tokio, gdzie karierę kulinarną rozpoczął w wieku 18 lat. Rozwija sztukę kaiseki czerpiąc ze współczesnych, międzynarodowych wpływów na kuchnię japońską. Wizytówką jego unikatowego stylu są humor i „puszczanie oka” do gości. DEN, restaurację otwartą w 2007 r., wyróżnioną 2** Michelin prowadzi w myśl idei Omotenashi – bezinteresownej gościnności. Zajmuje ona 45. miejsce na liście The World’s 50 Best Restaurants S.Pellegrino i 11. wśród 50 najlepszych w Azji. Zdobyła także nagrodę Art of Hospitality.

Søren Selin

Jego domeną jest lokalna kuchnia zakorzeniona w duńskich składnikach zależnych od pór roku. Dzięki swoim daniom stymulującym doznania smaku, koloru, zapachu i tekstury, nazywany jest mistrzem zmysłów. W 2013 roku, w wieku 36 lat został szefem kuchni AOC, wyróżnionej już wtedy gwiazdką Michelin. Od tego czasu otrzymuje wyłącznie najwyższe oceny krytyków, a w 2015 r. zdobył dla restauracji drugą gwiazdkę. Obok AOC, Selin prowadzi z powodzeniem jej dwie siostrzane restauracje: NO. 2 – bistro o mniej formalnej atmosferze oraz TRIO – lokal z odważnym menu i koktajlbarem.

Fredrik Berselius

 Gdy w 2012 roku otworzył Aska, została okrzyknięta jedną z 10 najlepszych nowych restauracji Ameryki, a w niespełna rok od otwarcia otrzymała pierwszą gwiazdkę Michelin. Pochodzący ze Sztokholmu Berselius miał wtedy 32 lata. W swojej kuchni wykorzystuje nieco skandynawskich tradycji kulinarnych zapamiętanych z dzieciństwa, ale koncentruje się na składnikach pochodzących z północno-wschodnich regionów USA.

Dani Garcia

Ten andaluzyjski szef w kreatywny sposób łączy kuchnię swoich korzeni z doświadczeniami przywiezionymi z licznych podróży, tworząc prawdziwie kosmopolityczne dania. Jego wielokulturowy styl opiera się na kontrastach temperatur, tekstur i smaków. Od początków swojej kariery García prowadził kilka restauracji wyróżnianych gwiazdkami Michelin. Obecnie jest właścicielem Dani García Group, w skład której wchodzą 4 restauracje, firmę cateringową oraz organizację non-profit.

Josean Alija

Nerua prowadzi od 2011 r. w Muzeum Guggenheima w Bilbao. Jej tempo wyznacza natura, serwowane dania są na wskroś sezonowe, tworzone zawsze wokół produktu. Kuchnia szefa Alija ma modernistyczny, minimalistyczny charakter. Jego wizytówka to wykorzystanie tylko jednego – dwóch składników w daniu. Tworzy w ten sposób sięgającą do korzeni, czystą, bezpośrednią i jednocześnie odważną kuchnię.

Jonathan.K Berntsen

Prowadzona przez Berntsena Clou wyróżnia się na kopenhaskiej scenie gastronomicznej. Zamiast z tradycji skandynawskich, jej kuchnia czerpie z wpływów słonecznego południa Europy. Co jeszcze bardziej niezwykłe, punktem wyjścia jest tu wino, do którego szefowie dopasowują proponowane menu. Berntsen chce, aby Clou była ekskluzywną restauracją, w której ludzie czują się komfortowo, jakby odwiedzali bliską osobę. Jak mówi: „Nie jesteśmy teatralnym pokazem kulinarnym. Staramy się zaoferować gościom klasyczne doświadczenie restauracyjne.”