Owoce i warzywa w wersji zero waste!

Opublikowano: 13-06-2019

czyli warsztaty kulinarne ze smoothie w roli głównej w Wola Parku

W najbliższą sobotę, 15 czerwca, do Wola Parku zawita kolejna odsłona warsztatów kulinarnych, które koncentrują się na kuchni zero waste. Motywem przewodnim weekendowego spotkania będą owoce i warzywa, które uczestnicy zmienią w zdrowe i smakowite smoothie. Równolegle, podczas pikniku ratowniczego, najmłodsi poznają podstawowe sposoby udzielania pierwszej pomocy.

Podczas warsztatów w Wola Parku, swoją wiedzą i doświadczeniem podzieli się Sylwia Majcher, znana trenerka kuchni zero waste. Autorka książki „Gotuję, nie marnuję. Kuchnia zero waste po polsku” inspiruje do zmiany swoich przyzwyczajeń kulinarnych. W ramach organizowanego przez Wola Park cyklu „WarsztatujeMY”, uczestnicy poznają sposoby, jak gotować by nie marnować, a także tworzą  efektowne dania z produktów spożywczych, które są najczęściej wyrzucane.

Bohaterem najbliższych warsztatów będzie smoothie – zdrowy, smaczny i łatwy w przygotowaniu napój, idealny na gorące wakacyjne dni. Jest także doskonałym rozwiązaniem dla miłośników zero waste, którzy dążą do maksymalnego wykorzystania tego, co mają w lodówce. Podczas spotkania „Idealnie nieidealny – warzywa i owoce ukręcone w smoothie”, Sylwia Majcher zainspiruje do kreatywnego przetworzenia produktów, które pozornie straciły już swoją przydatność. Obite jabłko lub banan? Miękka gruszka lub kiwi? Uczestnicy warsztatów kulinarnych przekonają się, że z pomocą kilku przypraw i dodatków zmienią się w sycący napój. Co więcej, spotkanie będzie również okazją do poznania prostych i skutecznych metod na ograniczenie produkowania odpadów nie tylko w kuchni, ale także w innych obszarach życia.

Zajęcia odbędą się 15 czerwca w trzech turach: o godzinie 11:00, 13:30 i 16:00. Równocześnie, w godzinach od 12:00 do 19:00 będą prowadzone warsztaty dla dzieci z podstawowych sposobów udzielania pierwszej pomocy. Jest to szczególnie ważne przed zbliżającym się sezonem wakacyjnym. Podczas pikniku ratowniczego stworzone zostaną stanowiska, na których najmłodsi poznają techniki resuscytacji krążeniowo-oddechowej czy komunikacji w ruchu drogowym. Powstanie także specjalny namiot strażacki z symulacją pożaru mieszkania, gdzie dzieci dowiedzą się, co zrobić w sytuacji zagrożenia życia i jak najskuteczniej nieść pomoc.

Wszystkie zajęcia są bezpłatne, wymagana jest wcześniejsza rejestracja za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej: http://wolameeting.agencjasil.pl/. Warsztaty odbędą się na poziomie 1 Wola Parku, w okolicach sklepu TK Maxx.

Patronami medialnymi cyklu są portale www.ulicaekologiczna.pl, www.newsgastro.pl, www.papaja.pl, a Partnerem wydarzenia sklep Home&You. 

———-

O Centrum Handlowym Wola Park:

Centrum Handlowe Wola Park to przyjazne miejsce zakupów, spotkań i rozrywki dla całej rodziny. W swojej ofercie Centrum posiada ponad 200 sklepów (z odzieżą, obuwiem i akcesoriami, kosmetykami, artykułami sportowymi i wyposażeniem wnętrz) oraz punktów usługowych m.in. placówkę Poczty Polskiej. Wśród wielu renomowanych polskich i międzynarodowych marek znajdują się Auchan, Castorama, TK Maxx, H&M, Zara i Kazar, Pandora, TOUS. W Wola Parku mieści się też Multikino, klub fitness Calypso i Akademia Tańca M&I Sulewscy, a także sala zabaw dla dzieci Labibu. Dodatkowymi udogodnieniami są bezpłatny parking na 3 000 miejsc, stacja benzynowa, stacja rowerowa Veturilo, punkt ładowania samochodów GreenWay oraz stacja wypożyczeń aut Traficar. Częścią obiektu jest też Wola Court, który oferuje powierzchnie biurowe.

Wola Park jest też jedynym centrum handlowym w Warszawie, przy którym zlokalizowany jest park – Park Ulricha, czyli dawny ogród pokazowy rodziny Ulrichów. Największą atrakcją tego miejsca są rzadkie gatunki drzew, z których część sadzona była przez Ulrichów jeszcze w XIX w. Ogród jest miejscem odpoczynku i spacerów mieszkańców dzielnicy.

Wola Park jest otwarty na dzielnicę i potrzeby lokalnej społeczności. Chce być blisko codziennych spraw mieszkańców – w tym celu współpracuje z władzami dzielnicy oraz lokalnymi instytucjami kulturalnymi i aktywnie włącza się w życie Woli i Bemowa.

 O Ingka Centres Polska:

Ingka Centres Polska, spółka należąca do Grupy INGKA, od 40 lat buduje i zarządza rentownymi centrami handlowymi. Obecnie posiada 44 obiekty zlokalizowane w 15 krajach, które rocznie odwiedza 460 milionów osób. Do 2025 roku w planach spółki jest w sumie 70 lokalizacji. Ingka Centres Polska stawia na stały wzrost i podnoszenie jakości usług. Wraz z firmą rozwijają się także jej najemcy i partnerzy biznesowi, a wśród nich 1600 marek prowadzących ponad 7000 sklepów. 

W Polsce Ingka Centres Polska zarządza pięcioma obiektami handlowymi znajdującymi się w Lublinie, Gdańsku, Łodzi, Wrocławiu oraz Warszawie.