Poznaj wina z Doliny Rodanu

Opublikowano: 24-01-2017

Już niespełna trzy miesiące pozostały do 9. Rhone Valley Wines w południowo-wschodniej Francji. Przedsiębiorcy i dziennikarze wciąż mogą rejestrować się do udziału w targach. Wystawa potrwa od 10 do 13 kwietnia. 

Rhone Valley Wines to jedne z największych targów winiarskich dla profesjonalistów w Europie. Impreza od lat organizowana jest z myślą o producentach win, importerach, sprzedawcach, sommelierach, właścicielach winiarni, hotelarzach i restauratorach. Celem targów jest promocja win z Doliny Rodanu, czyli drugiego co do wielkości regionu winiarskiego we Francji.   

Zapisy do udziału w targach można składać najpóźniej cztery dni przed rozpoczęciem imprezy. Goście oraz pracownicy mediów mogą rejestrować się pod adresem: http://decouvertedesvinsdurhone.site.exhibis.net/en/inter_rhone.htm

Zrzut ekranu 2017-01-24 o 22.39.32

Tegoroczne targi odbędą się w czterech miastach w południowo-wschodniej Francji: pałacu papieskim w Awinionie (10 i 11 kwietnia), Tain l’Hermitage i Mauves (12 kwietnia) oraz Ampuis (13 kwietnia). Organizatorzy, oprócz stanowisk wystawienniczych, przewidzieli szereg darmowych wydarzeń towarzyszących, m.in. zwiedzanie, kursy mistrzowskie, wieczory tematyczne czy ogólnodostępny bufet. 

8. edycja Rhone Valley Wines przyciągnęła ok. 650 producentów i sprzedawców wina, blisko 2200 gości z 31 krajów,
w tym 144 dziennikarzy z 18 krajów. Od 2011 r. średnia liczba gości, którzy dziennie odwiedzili targi, wrosła o 48 proc.