SALIMA – Międzynarodowe Targi Spożywcze w Brnie

Opublikowano: 19-02-2018

Międzynarodowe Targi Spożywcze SALIMA to coroczna okazja, by przekonać się o bieżących trendach w branży. W tym roku organizatorzy zaplanowali kilka innowacji, które zwiększą atrakcyjność wydarzenia. Oprócz tradycyjnego sektora artykułów spożywczych, uczestnicy zapoznają się z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi, dedykowanymi maszynom i urządzeniom.

W dniach od 27 lutego do 2 marca oczy branży gastronomicznej skierują się w stronę Brna, gdzie odbędą się Targi SALIMA, połączone tradycyjnie już z Targami VINEX. O randze wydarzenia świadczy z jednej strony duże zainteresowanie uczestników, jak i bezpośrednie zaangażowanie prominentnych instytucji Republiki Czeskiej z Ministerstwem Rolnictwa włącznie. Targom towarzyszyć będą cykliczne konkursy kulinarne, prezentacje szefów kuchni i przedstawicieli wielu związanych z branżą firm. Wśród wystawców nie zabraknie producentów i dystrybutorów napojów, słodyczy, mięsa i innych artykułów spożywczych. SALIMA konsoliduje również sektor piekarnictwa i cukiernictwa (Targi MBK) oraz przemysł spożywczy (Targi INTECO). 

Tegoroczna edycja obfituje w nowości. Jedną z nich jest SALIMA Technology. Jest to ukłon w stronę najnowszych technologii stosowanych przy produkcji maszyn i sprzętu dla przemysłu spożywczego. Wśród licznych wystawców pojawią się m.in.:  Ishida, Asseco Solutions, Bohemilk, Stäubli Systems, czy AWH. Kolejną niespodzianką jest przewidziany na dni 1-3.03. Festiwal Smaków, gdzie główną atrakcją ma być festiwal 50 małych browarów czeskich i morawskich. Oprócz ponad 300 rodzajów piw, uczestnicy będą mieli okazję na degustację win i przekąsek. Zainteresowanych udziałem odsyłamy na stronę https://www.bvv.cz/pl/salima/, gdzie znajdują się wszystkie praktyczne informacje.