Trwa Mazowiecki Konkurs Fotografii Kulinarnej

Opublikowano: 12-07-2018

Fotografowanie żywności, a zwłaszcza dań na talerzach nie należy do spraw łatwych, ale branża gastronomiczna doskonale zdaje sobie sprawę, jak ważne są zdjęcia oferowanego menu. Dlatego coraz więcej restauratorów decyduje się na profesjonalne sesje, by zyskać kolejnych klientów. Nie jest też tajemnicą, że to wzrok jest pierwszym decydentem w kwestii dokonywania wyborów. Nic dziwnego zatem, że współczesne fotografie dań można bowiem śmiało porównać do dzieł sztuki.

Obowiązujący trend, mocno obecny także wśród kulinarnych blogerów wykorzystali organizatorzy pierwszej edycji Mazowieckiego Konkursu Fotografii Kulinarnej, który trwa do końca lipca 2018. Zaplanowane zostały dwie kategorie, z czego pierwszą są „Smaki Mazowsza”, a w jej ramach należy w dowolny sposób przedstawić własną interpretację potrawy lub produktu z Listy Produktów Tradycyjnych z regionu Mazowsza lub certyfikowanych logo Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze. Drugą alternatywą jest kategoria produktowa, a bohaterem zdjęcia ma być produkt, który  posiada logotyp Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze. 

Do konkursu mogą zgłosić się profesjonaliści i amatorzy, a każdy może zgłosić po jednym zdjęciu w danej kategorii. Dla autorów najlepszych zdjęć czekają nagrody: za I miejsce – voucher na kurs fotograficzny o tematyce kulinarnej o wartości 700 zł, za II miejsce – voucher na indywidualny kurs fotograficzny o wartości 600 zł i za III miejsce – karta podarunkowa do sklepu fotograficznego o wartości 500 zł. Dodatkowo zgłoszone zdjęcia wezmą udział w głosowaniu internetowym na facebookowej stronie Mazowsze serce Polski. Tutaj z kolei zwycięzca otrzyma aparat fotograficzny firmy Fujifilm Instax Mini 8. Wręczenie nagród odbędzie się jesienią podczas Gali Konkursu o Laur Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Wszelkie szczegóły dotyczące konkursu, można znaleźć na stronie: https://www.mazovia.pl/.

Zdjęcia należy przesyłać na adres: fotografiakulinarna@mazovia.pl. 

Konkurs trwa do końca lipca 2018 r.