Tydzień portugalski „Flavours of Portugal”

Opublikowano: 17-05-2018

W dniach 21 – 26 maja w Polsce będzie miała miejsce IX edycja „Flavours of Portugal” – największego wydarzenia, które w całości jest poświęcone promowaniu portugalskich produktów spożywczych, wina, a także muzyki. W tygodniową podróż po smakach i dźwiękach Portugalii zaprasza Polsko-Portugalska Izba Gospodarcza (PPCC), a bogaty program będzie realizowany w Hotelu InterContinental Warszawa. Na uczestników czeka wiele przyjemnych chwil związanych z degustacją i udziałem w koncertach.

Od poniedziałku do soboty organizator zaprasza na degustację portugalskich win oraz produktów regionalnych, a następnie na kolacje przygotowywane przez szefów kuchni z Portugalii: Pedro Marques, Manuel Alexandre, Nuno Matos oraz Mariusz Jeznach, szef kuchni hotelu InterContinental.  Wyjątkowość i skalę imprezy podkreślą artyści: fadystka Joana Almeida oraz gitarzyści: Samuel Cabral i Paula Faria de Carvalho. Każdego dnia ma być wyróżniany inny region kraju, a program będzie przebiegał według planu: 19:00 – degustacja win i przekąsek, 20:00 – kolacja, 20:45 – koncert portugalskich gitar, 22:00 – koncert fado. 

Na profilu Portugalia Gourmet został zorganizowany konkurs, w którym można wygrać dwa pojedyncze zaproszenia na jedną z tych uroczystych, portugalskich kolacji, jaka odbędzie się 26 maja w Hotelu InterContinental w Warszawie. 

Organizator zaprasza również na kolejny portugalski tydzień w Hali Gwardii, który będzie miał miejsce 9-10 czerwca. Firmy Atlantika oraz Portugalia Gourmet organizują go z okazji narodowego święta Portugalii, które przypada 10 czerwca. W programie będą warsztaty kulinarne, a także spotkania z szeroko pojętą kulturą Portugalii.