Udany piknik z GMS!

Opublikowano: 27-06-2019

Okres wakacyjny przynosi ze sobą nowe i warte rozważenia możliwości dla restauratorów i hotelarzy. Nawet najmniejszy ogródek czy taras można bowiem w tym czasie wykorzystać na organizację pikniku. Nie od dziś wiadomo, że goście chętnie skorzystają z opcji spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Doskonałą i dobrze widzianą propozycją są zatem zamknięte lub ogólnodostępne eventy okolicznościowe w formie właśnie imprezy piknikowej. Kiedy miejsca jest naprawdę dużo – trzeba pomyśleć o namiotach i ławach piwnych. Kiedy teren ma ograniczenia – kuszące wydają się być leżaki dla gości. W każdym zaś przypadku warto postawić na grilla i watę cukrową dla najmłodszych. Organizacja pikniku nie oznacza na szczęście dużej inwestycji w sprzęt. Można go okazjonalnie wypożyczać z największej wypożyczalni sprzętu gastronomicznego dla sektora HoReCa – Gastro Magic Service. Co ważne, z oferty wypożyczalni może korzystać branża, ale także osoby prywatne. 

Namioty – idealnie chronią przed słońcem i deszczem

Jeśli obiekt nie posiada własnego zadaszenia w postaci wiaty czy tarasu, trzeba pamiętać o postawieniu namiotów. Będę służyły jako ochrona przed zbyt intensywnym słońcem lub niespodziewaną niepogodą. Namioty oferowane przez GMS są wykonane z trwałego i (co ważne) nieprzemakalnego materiału i posiadają solidne, stalowe konstrukcje. W zależności od charakteru organizowanej w plenerze imprezy, ilości uczestników oraz przeznaczenia – można wybrać namioty w różnych rozmiarach i kolorach. 

Namiot biały 3 x 3m oraz namiot niebieski 3 x 3m z trzema ścianami sprawdzą się, kiedy jest potrzebne niewielkie zadaszenie. Może jako kącik z animacjami dla dzieci lub ochrona dla kucharzy, przygotowujących grilla. Natomiast gości lepiej posadzić pod większym namiotem, jakim jest na przykład namiot biały 3 x 6m oraz namiot niebieski 3 x 6m. W komplecie jest dach oraz trzy ściany z nieprzemakalnej płachty. Całość po montażu bardzo elegancko się prezentuje, sprawiając że impreza na świeżym powietrzu może mieć charakter bardziej wyszukany lub standardowo piknikowy. A dla osób, które chcą tylko dać miejscowe zacienienie, dobrym rozwiązaniem będą parasole ogrodowe o średnicy 3. metrów. Dostępne są w kolorze kremowym oraz niebieskim. 

Ławy piwne – wygodne rozwiązanie

Podczas pikniku nie może oczywiście zabraknąć miejsc siedzących i stołów dla gości. Przynajmniej dla części z nich (w opcji rotującej) trzeba zagwarantować możliwość wygodnego zjedzenia posiłku – na przykład z grilla. Na trawę, piasek, beton szkoda jest wystawiać ładne, restauracyjne krzesła i stoły, ponieważ mogłyby ulec zniszczeniu. Dlatego wypożyczalnia GMS oferuje najlepsze rozwiązanie na piknik – ławy piwne. W komplecie jest ława (czyli stół) oraz dwie ławeczki. Można zdecydować się na klasyczny komplet piwny o wymiarze 2,2m z drewnianym blatem lub opcję bardziej wyszukaną jaką jest ława piwna – biała o długości 2 metrów. Natomiast w sytuacji, kiedy piknik ma mieć bardziej elegancki wydźwięk lub po prostu brakuje miejsca warto rozważyć wypożyczenie stołu barowego z drewnianym blatem. 

Leżaki – chillout na świeżym powietrzu

Wiele osób marzy latem, by móc się wygodnie położyć na leżaku i wystawić buzię do słońca. Nie każdy ma taką możliwość, dlatego z przyjemnością skorzystają z takiej opcji w restauracji lub w hotelu. Wystawienie leżaków podczas organizowanego pikniku jest gwarancją ich popularności! A w Gastro Magic można w bardzo korzystnej cenie wypożyczyć klasyczne, białe leżaki oraz dwuosobowe leżaki DUO w kolorze granatowym. 

Grill – bohater każdego pikniku

Jak piknik – to muszą być dania z grilla! Od tradycyjnych propozycji mięsnych, poprzez coraz popularniejsze warzywa i na smacznych rybach kończąc. Wypożyczalnia GMS posiada bardzo szeroki wybór najróżniejszych grillów, które można zobaczyć TUTAJ. Jeną z propozycji jest tradycyjny, nierozkładany grill węglowy na stalowej konstrukcji. Jest wyposażony w praktyczne uchwyty do przenoszenia oraz dwie półki na akcesoria. Będzie dobrym wyborem na niewielkie wydarzenia w ogrodzie. Natomiast na wieloosobowe eventy lepszym rozwiązaniem będzie na przykład grill gazowy Master Quatro. To bardzo wygodny, profesjonalny sprzęt, którego konstrukcja i pojemnik na tłuszcz są wykonane ze stali chromowej. Grill jest wyposażony w 4 niezależne palniki, patelnię, która pokrywa powłokę grilla oraz ruszt. Dzięki kółkom można go z łatwością przesuwać w dogodne miejsca. 

Niezbędne akcesoria piknikowe – kosze i jednorazówki

Każda impreza wymaga solidnego zaplecza logistycznego, a podczas pikniku nie można zapomnieć o konieczności postawienia mobilnych koszy na śmieci. Te także można wypożyczyć w GMS, a do wyboru jest na przykład 120. litrowy kosz na kołach, mniejszy, bo 60. litrowy kosz z plastiku czy w końcu najprostsze rozwiązanie – stojak na worek do śmieci. 

Impreza organizowana na świeżym powietrzu to także wiele akcesoriów jednorazowych, takich jak: brykiet, podpałka, tacki aluminiowe, naczynia, kubki, sztućce z tworzywa, serwetki gastronomiczne, jednorazowe obrusy, worki na śmieci, ręczniki papierowe, wykałaczki, szpilki i wiele, wiele więcej. Wszystko, co potrzebne można również zakupić w Gastro Magic Service. Wybór jest naprawdę duży, o czym można się przekonać, przeglądając ofertę TUTAJ. 

Piknikowe atrakcje kulinarne

Oprócz obowiązkowego grilla, impreza na świeżym powietrzu powinna obfitować także w inne, typowo letnie atrakcje gastronomiczne, jak lody czy wata cukrowa. Tę kwestię także rozwiązuje bogata oferta sprzętu dostępnego w wypożyczalni GMS. 

Aby zaoferować swoim gościom lody można wyposażyć się w maszynę do lodów świderków, dostępną wraz z koncentratem do ich produkcji. Równie dużą atrakcję zapewnią lody tradycyjne, które można podczas pikniku serwować z bufetu lodowego Dolce Vita 2. Jest to wygodny wózek na lody z dwiema kuwetami o pojemności 60. litrów.

A kiedy uczestnikami pikniku są dzieci, warto rozważyć wynajem bardzo ładnie prezentującej się maszyny do waty cukrowej, która z pewnością stanie się dużą atrakcją dla najmłodszych. Starszym spodoba się najpewniej możliwość częstowania się popcornem, który można robić, używając dostępnej w GMS maszyny do popcornu. 

Jak nietrudno się przekonać, w wypożyczalni Gastro Magic Service jest dostępne wszystko, co jest potrzebne, by zorganizować udany piknik. Nie trzeba inwestować w urządzenia i akcesoria, które są potrzebne sezonowo lub okazjonalnie – można je po prostu wypożyczyć.