Wakacyjno-kulinarna trasa Roberta Sowy

Opublikowano: 11-07-2017

Tradycją już jest, że znany i lubiany mistrz kulinarny Robert Sowa w wakacje nie próżnuje. Od kilku już lat z początkiem czerwca rozpoczyna swoja kulinarną trasę i w niemalże każdy letni weekend wraz ze swoją ekipą przemierza setki, a nawet tysiące kilometrów po całej Polsce. 

zdjęcie otwarciowe

Podczas sobotnio-niedzielnych pikników rodzinnych, obchodów rocznicowych miast, eventów kulturalnych i imprez plenerowych czerwony tir Prymatu, na którym dowodzi Robert Sowa zapewnia zawsze pyszne, grillowane przysmaki.  Doskonale zorganizowana mobilna kuchnia z doświadczonym teamem kucharzy, co tydzień przygotowuje kilka tysięcy porcji smacznych dań i co najważniejsze, dzięki sponsorom wszystko jest bezpłatne.  Po zdrowe sałatki, w połączeniu z dipami z doskonale przyprawioną mięsną wkładką, ustawia się zawsze długa kolejka chętnych mieszkańców- gospodarzy imprez oraz przyjezdnych turystów.  Danie przygotowane przez mistrza Sowę, możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia, czy krótka pogawędka ze lubianym kucharzem, to nie lada gratka dla każdego uczestnika imprezy. Dodatkowym bonusem jest uczestnictwo w konkursach z nagrodami oraz otrzymanie zestawów przypraw od Prymatu. 

sowa1

Kulinarna letnia trasa Roberta Sowy trwa nieprzerwanie od kilku lat.  W tym roku Prymat połączył siły z radiem RMFMax i kulinarny tir na czele ze swoim ambasadorem jeździ w ramach imprez „Lato #naMAXXXA”. Chorzów, Wodzisław Śląski, Rybnik, Szczecinek to miasta, gdzie pikniki już się odbyły, kolejne już niebawem. Jednak trasa radiowa to nie jedyna tegoroczna aktywność mobilnej kuchni mistrza Sowy i spółki.  Święto Torunia, Dni warszawskiego Ursynowa, Festiwal na Odrze „Piana Bosmana”, Smaki Roztocza w Narolu czy 20 urodziny Selgros Cash&Carry w Poznaniu – tam również można było degustować menu przygotowane przez ekipę kucharzy Sowa/Prymat. Więcej informacji na temat miejsc, gdzie można zobaczyć czerwony tir Prymatu i spotkać „gotującą ekipę” można znaleźć na stronie DoradcaSmaku.pl i na FP Roberta Sowy.

Ps. W 2015 roku podczas gali Poland 100Best Restaurant Robert Sowa otrzymał nagrodę specjalną „Live Cooking Tour” za swoją coroczną letnią aktywność.