We wrześniu EuroSkills w Budapeszcie

Opublikowano: 22-06-2018

26-28 września 2018 w Budapeszcie odbędą się międzynarodowe zawody EuroSkills, w których do rywalizacji staną reprezentanci 28 państw w 36 różnych dyscyplinach. Pojadą tam także Polacy, którzy reprezentują sześć branż: gastronomię, a także florystykę, fryzjerstwo, murarstwo, mechatronikę oraz tynkarstwo i system suchej zabudowy. Oceniać ich będą niemal 500 ekspertów z całej Europy. 

Organizowane od 2008 roku zawody EuroSkills są europejskim odpowiednikiem konkursu WorldSkills, który odbywa się co dwa lata, a jego historia rozpoczęła się w 1950 roku. WorldSkills Europe to międzynarodowa organizacja non-profit, która promuje profesjonalne kształcenie zawodowe. Organizacja ma na celu „uczynienie świata lepszym dzięki sile doskonałości zawodowej i pokazuje wartość umiejętności, zwiększa uznanie wykwalifikowanych specjalistów”. EuroSkills to Mistrzostwa Europy młodych profesjonalistów, spektakularna promocja ich umiejętności o znaczeniu międzynarodowym. Najzdolniejsi, młodzi, utalentowani profesjonaliści Europy rywalizują o to, by być najlepszymi na kontynencie, ale wziąć udział w konkursie mogą wyłącznie zawodnicy do 25 lat. Wydarzeniu towarzyszą wystawy, seminaria branżowe,  konferencje i inne imprezy zawodowe, które stanowią doskonałą okazję dla europejskich decydentów politycznych, edukatorów, partnerów branżowych i innych organizacji do wymiany informacji i najlepszych praktyk dotyczących przemysłu, edukacji i budowania nowych partnerstw.

Ministerstwo Edukacji Narodowej nominowało Fundację Rozwoju Systemu Edukacji  do roli instytucji koordynującej przygotowanie Polski do udziału w konkursach WorldSkills oraz EuroSkills.

http://www.euroskills2018.com/