Wielka Uczta Warszawska

Opublikowano: 19-09-2018

Jedz, pij i baw się na Wielkiej Uczcie Warszawskiej! 100 gastronomów, targ spożywczy, kino, warsztaty kulinarne, live-cooking i smaczne prelekcje już w ten weekend w Centrum Praskim Koneser.

Warszawska edycja wielosmakowej uczty połączonej z kulinarnym festiwalem przy wspólnej biesiadnej ławie odbędzie się 22-23 września. Wielka Uczta będzie pierwszym tej jesieni i w takiej skali wydarzeniem w Centrum Praskim Koneser, zamykającym outdoorowy sezon gastronomiczny i poprzedzającym otwarcie Placu Konesera.

W pierwszy weekend astronomicznej jesieni w zrewitalizowanym w loftowym charakterze kompleksie dawnej stołecznej fabryki wódek na warszawskiej Pradze, na głodnych smaków i około kulinarnych atrakcji, czekać będą: 100 stołecznych gastronomów, streetfoodowi wystawcy, targ spożywczy oraz strefa kulturalno-warsztatowa Polish Your Cooking z warsztatami gotowania, sceną z livecookingiem i smacznymi prelekcjami. Tam ucztujący w teorii i praktyce poznają kuchnię międzynarodową m.in. kuchnię japońską, tajską, wietnamską, hiszpańską, arabską, specjały tradycji staropolskiej, metody parzenia kawy alternatywnej oraz dowiedzą się jak planować menu i zakupu w stylu „zero waste”. Na dzieci czekają warsztaty DIY z przyozdabiania „chlebaków” i fartuchów kuchennych naprasowankami, plecenie wianków i jesiennych bukietów, upcyclingowe warsztaty z bohaterami książek i zajęcia z pszczelarstwa. Po całodniowym ucztowaniu uczestnicy Wielkiej Uczty będą mogli obejrzeć w kinie filmy Szef (Chef, 2014) i Smak Curry (The lunchbox, 2013), a wieczorem zrelaksować się przy barze.

Pełen program: https://www.facebook.com/events/2234195969928038/

Zapisy na warsztaty: http://wielkauczta.pl/projects/strefa-warsztatowa-polish-your-cooking/

Popularna formuła spędzania czasu przy jedzeniu i kulturalnego biesiadowania, wykraczającego poza samo spożywanie i kupowanie, doskonale znana z europejskich stolic i śródziemnomorskich miasteczek, nareszcie zawitała do kraju nad Wisłą. Ucztujących zintegruje długa ława biesiadna, przy której wszyscy wspólnie zasiądą, by jeść, pić, bawić się i rozmawiać. Współtwórcą Wielkiej Uczty i Partnerem strefy Slow Food jest Grupa Slow – organizatorzy wielokulturowego targu kulinarnego – Slow Marketu nad Wisłą oraz największych i najwolniejszych w Polsce targów mody autorskiej i lifestyle’u: Slow Fashion i Slow Weekend.

Więcej: 

wielkauczta.pl

fb.com/WielkaUczta

Dołącz do wydarzenia: fb.com/events/1890123851051949

Kiedy i Gdzie?

22-23 września 2018 r.

12.00 – 22.00 (sobota i niedziela)

Laboratorium, Centrum Praskie Koneser

Wjazd na parking i wejście na wydarzenie od ulicy Białostockiej.

Wstęp bezpłatny

Dostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych

Partner Strategiczny: Centrum Praskie Koneser

Sponsorzy: Acqua Panna, S.Pellegrino, Naked

Partnerzy: Polish Your Cooking, Fundacja 10 Muza, mytaxi, Jestem Slow

Patroni medialni: Kuchnia +, Co Jest Grane 24, Nasze Miasto, Weranda Weekend, Go Out, Radio Kampus, Jem w Wawie, Stroer, Synergic Media, metromedia