Wigilie firmowe z Gastro Magic!

Opublikowano: 21-11-2018

Czas wigilii firmowych to jedna z nielicznych tak doskonałych okazji, by lokal zwielokrotnił obrót i po prostu zarobił. Z reguły restauracje i obiekty bankietowe przygotowują kilka opcji menu świątecznego, które różnią się od siebie ceną, a w ślad za nią – różnorodnością proponowanych potraw. Bywa, że managerowie decydują się na pośrednictwo w zagwarantowaniu oprawy artystycznej wydarzenia. Ale Ci najbardziej przedsiębiorczy – wykorzystują okres świąteczny, by zmaksymalizować zyski. A w tym pomaga współpraca z największą wypożyczalnią sprzętu gastronomicznego w kraju – Gastro Magic Service. Zobaczmy, jak w okresie świąt można zarobić więcej na organizacji wigilii firmowych.

Zwielokrotnienie potencjału własnego 

Każdy lokal gastronomiczny dysponuje określoną liczbą naczyń, szkła, obrusów, krzeseł itd. Nie zawsze ilość wyposażenia idzie w parze z posiadaną powierzchnią. A przecież w okresie przedświątecznym należy wykorzystać zupełnie cały lokal, by przyjąć, jak najwięcej i jak największe grupy. W tym pomaga właśnie Gastro Magic, który przywozi zupełnie wszystko! Stoły, krzesła, obrusy, porcelanę, sztućce, szkło. Wystarczy porozmawiać o swoich potrzebach z przedstawicielem i polegać na jego doświadczeniu w kompletowaniu wszystkiego, co niezbędne. Rzecz jasna ekipa montażowa zajmie się złożeniem mebli, by maksymalnie usprawnić przygotowania.

Podniesienie poziomu usług 

Nie twierdzimy, że bar mleczny może w jedną noc przemienić się w restaurację fine diningową. Ale wiemy, że każda restauracja, nawet serwująca tylko dania lunchowe może przygotować okazjonalną ofertę wyszukanych dań klasy premium. Jak to zrobić? Oprócz wiedzy kucharzy przyda się odpowiedni sprzęt, który na ten czas zasili zaplecze kuchenne. W Gastro Magic można wypożyczyć naprawdę wiele urządzeń kuchennych: piece, kuchenki, lodówki, frytownice, sous vide, grille, krajalnice i wiele, wiele więcej. Dzięki takiemu rozwiązaniu oprócz klasycznego menu, można przygotować zestawy świąteczne z wyszukanymi potrawami, a nie jest tajemnicą, że wiele firm szuka czegoś specjalnego, by w ten sposób podziękować pracownikom za miniony rok pracy. 

Wigilia firmowa w siedzibie klienta

Istnieje wiele przyczyn, dla których firma nie decyduje się na organizację wigilii firmowych w lokalu i stawia na własną salę konferencyjną. Wówczas swoje „żniwa” mają firmy cateringowe, które najczęściej również posiłkują się wyposażeniem z wypożyczalni. Tak samo mogą zrobić restauratorzy. Gastro Magic przywozi we wskazanie miejsce wszystko, co jest potrzebne, a pracownicy restauracji dowożą gotowe potrawy i je rozkładają w podgrzewaczach. Lub przyjeżdżają z półproduktami i na specjalnie przygotowanym zapleczu kończą gotowanie. Przy okazji można zaproponować live cooking – atrakcję, która zawsze cieszy się dużym powodzeniem podczas spotkań firmowych. 

Atrakcje dodatkowe na wigilię firmową

Często podczas spotkań firmowych z okazji świąt klient decyduje się na dodatkowe atrakcje, które mają za zadanie uświetnić spotkanie z pracownikami. Zajmują się tym z reguły firmy eventowe, ale nie muszą… Pieniądze mogą zostać w restauracji, jeśli oferta będzie atrakcyjna. I tutaj znowu pomaga wypożyczalnia Gastro Magic. Można od niech wypożyczyć wcześniej wspomniany sprzęt do pokazu Live Cooking, ale można również zaopatrzyć się w mobilny bar oraz wszystkie akcesoria do pokazu barmańskiego lub po prostu baru ze świątecznymi, fantazyjnie nazwanymi drinkami. Innym pomysłem jest fontanna z czekoladą, a do niej pierniczki, bakalie i marcepan – czyli słodkości, kojarzące się ze świętami. Pomysłów może być znacznie więcej, a inspiracje przychodzą same podczas oglądania wyboru sprzętu na stronie Gastro Magic.