31-letnia CRAIGELLACHIE® – Najlepszy Single Malt na świecie

Opublikowano: 01-06-2017

będzie licytowany w Sopocie

Sopot, 26 maja 2017 – 31-letnia CRAIGELLACHIE® otrzymała w tym roku na gali World Whiskies Awards tytuł Najlepszej whisky typu Single Malt na świecie. Jedna z butelek tego cennego trunku będzie dostępna na licytacji 3 czerwca w Sopocie na festiwalu Whisky Live 2017.

Unikalny smak

Destylarnia Craigellachie słynie z produkcji charakternych whisky. Powstała pod koniec XIX wieku, swoje trunki sprzedawała głównie koncernom produkującym Blended Scotch whisky oraz kolekcjonerom. Jako Single Malt CRAIGELLACHIE® pojawiła się na rynku dopiero w 2014. Od tego czasu zdążyła już zebrać wiele nagród na światowej klasy festiwalach. Grono międzynarodowych ekspertów i koneserów whisky podczas tegorocznej edycji World Whiskies Awards uznało 31-letnią CRAIGELLACHIE®  za najlepszy Single Malt na świecie. Pokonała ona setki innych trunków z całego globu dzięki oryginalnym aromatom owoców egzotycznych oraz lekko wyczuwalnej nucie dymu i dębu. 

Wyjątkowy charakter i smak 31-letniej CRAIGELLACHIE® wynika z zastosowania tradycyjnych chłodnic wężowych do schładzania destylatu. Długie miedziane rury, wiją się niczym wąż w zbiorniku zimnej wody, stopniowo stając się coraz cieńszymi. Dzięki temu whisky staje się na tyle aromatyczna, że zachwyca koneserów na całym świecie. Powstały w efekcie trunek o wyrazistym smaku jest trudną do zdobycia whisky. 

Stephanie MacLeod, Malts Master i Master Blender w John Dewars & Sons opisuje CRAIGELLACHIE® 31 jako – Pięknie zbalansowany, świeży trunek, z nutką dymu. Lekko wyczuwalne nuty siarki, podkreślają niesamowity smak owoców kiwi i ananasa.

Licytacja na Whisky Live Sopot 2017 jest dla koneserów niepowtarzalną okazją do zdobycia tej jedynej w swoim rodzaju butelki. 

Charakter Speyside

W dystrybucji w Polsce dostępna jest 13-letnia wersja bursztynowego trunku z destylarni CRAIGELLACHIE®. Znajdziemy w niej nuty pieczonego jabłka, wanilii oraz podpiekanych przy ognisku pianek. Za swój wyjątkowy smak została wyróżniona Złotym Medalem na World Spirits Competition w San Francisco w 2015 i 2016 roku. Jest to jeden z najbardziej respektowanych konkursów alkoholowych w Stanach Zjednoczonych.

– Od oficjalnego startu marki, Craigellechie wzbudziła zaufanie rynku. Jest ceniona przez światowych koneserów. Sukcesy z ostatnich 3 lat, pokazują, że jest niezrównana, jeśli chodzi o proces produkcji, dojrzewania i blendowania – mówi o marce Craigellechie Georgie Bell, Globalny Ambasador Singel Malt w firmie Bacardi.

Festiwal Whisky Live Sopot 2017 organizowany jest w Trójmieście po raz pierwszy, odbędzie się w wyjątkowym miejscu – Hotelu Sheraton przy Sopockim Molo. Festiwal Whisky Live jest autorskim projektem Paragraph Publishing. Premierowa odsłona tego wydarzenia odbyła się w lutym 2000 roku w Tokio. W tym samym roku zorganizowano festiwal w Londynie. W kolejnych latach Whisky Live pojawiał się w kolejnych miastach, m.in. w:  Sydney, Hongkongu, Nowym Jorku, Singapurze czy Paryżu. Od 2014 roku Whisky Live organizowany jest również w Warszawie.

Whisky Live Sopot to jedna z niewielu okazji do zapoznania się z najlepszą na świecie whisky CRAIGELLACHIE®.