„Gościnność. Sztuka dobrej obsługi w gastronomii”

Opublikowano: 22-03-2018

Autorzy: Patrycja Siwiec, Adam Pawłowski MS
Pierwsza w Polsce książka w całości poświęcona profesjonalnej obsłudze oraz temu, jak gościnność przekłada się na sukces w gastronomii.

Miesiąc po wizycie w restauracji zwykle nie pamiętamy tego, co jedliśmy, za to doskonale pamiętamy, jak zostaliśmy obsłużeni. Mimo że przychodzimy do restauracji przede wszystkim dla dobrego jedzenia, a nie wyjątkowej obsługi, jedno bez drugiego nie istnieje. Dobry serwis uratuje kiepski posiłek, a nieprofesjonalna obsługa zepsuje najlepsze danie.

„Gościnność” to praktyczny poradnik dla właścicieli i pracowników branży gastronomicznej, którego motywem przewodnim jest obsługa gościa. Udowadniamy, że dobrze wyszkolony personel sali przekłada się nie tylko na zarobki restauracji, ale rzesze zadowolonych gości, którzy chętnie wracają. Czerpiemy z własnych wieloletnich doświadczeń w branży oraz posiłkujemy się autorytetami polskiej i zagranicznej gastronomii, dlatego ważną część książki stanowią wywiady ze specjalistami i mentorami. Osoby, które podzieliły się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem to dr Joanna Heidtman (psycholog), Claire Randall (pracowała jako inspektor przewodnika Michelin), Gerard Basset MS MW OBE (Najlepszy Sommelier Świata 2010), Ronan Sayburn MS (Oficer Operacyjny The Court of Master Sommeliers), Piotr Kamecki (Prezydent Stowarzyszenia Sommelierów Polskich), Grzegorz Kłos (restaurator), Daniel Pawełek (restaurator), Adam Jarczyński (ekspert do spraw savoir-vivre), Bogdan Gałązka (szef kuchni i restaurator).

„Gościnność” to:

– ponad 280 stron konkretnej, sprawdzonej wiedzy
– kilkadziesiąt prostych do wdrożenia porad
– kilkanaście scenariuszy szkoleń wewnętrznych dla pracowników gastronomii – przykład skróconego manuala
– historie wzięte z restauracyjnego życia
– 9 wywiadów ze specjalistami i mentorami polskiej i światowej gastronomii

Inne fakty na temat „Gościnności”:
– 5% z każdego sprzedanego egzemplarza książki przeznaczone jest na wsparcie Fundacji „Samodzielność od kuchni”,

która pomaga stanąć na własne nogi dzieciom opuszczającym dom dziecka, ucząc gotować.

– Książka została wydana w modelu self publishing przez wydawnictwo TAKE EAT EASY. Dostępna jest w sprzedaży internetowej: www.goscinnosc.pl

– „Gościnność” powstawała ponad 2,5 roku w różnych miejscach na świecie.

– Premiera książki „Gościnności” odbędzie się w Kinie Muranów 27 marca o g. 19:00. Więcej szczegółów o wydarzeniu i dostępnych biletach: http://bit.ly/2FKX8F

– Partnerzy branżowi: Centrum Wina, Cisowianka Perlage, Winterhalter oraz Stowarzyszenie Sommelierów Polskich. – Patroni medialni: Kuchnia +, Food Service, Monitor Magazine.

Biogramy autorów:

Adam Pawłowski MS

Pierwszy Polski Master Sommelier. Mistrz Polski Sommelierów 2014, laureat nagrody Akademii Gastronomicznej w Polsce Ars Coquinaria 2017 w kategorii „Mistrz Mistrzów”. Wykładowca i egzaminator The Court of Master Sommeliers, certyfikowany wykładowca The Wine & Spirit Education Trust, szef sommelierów restauracji Ed Red, niezależny konsultant branży HoReCa, felietonista magazynu „Food Service”, członek Stowarzyszenia Sommelierów Polskich. Szlify w branży zdobywał między innymi w restauracji Northcote w Wielkiej Brytanii (1* przewodnika Michelin).

Patrycja Siwiec

Z wykształcenia kulturoznawczyni, z zawodu dziennikarka. Zastępczyni redaktor naczelnej magazynu „Food Service”, w którym redaguje dział Wino. Brała udział i relacjonowała międzynarodowe wydarzenia gastronomiczne: Madrid Fusión 2014-2017, The World’s 50 Best Restaurants, Obsession Food&Wine Festival. Przeprowadziła kilkadziesiąt wywiadów z topowymi szefami kuchni i restauratorami z całego świata. Zdobywała doświadczenie między innymi w winnicy Château Castigno we Francji oraz w restauracjach Northcote w Wielkiej Brytanii (1* przewodnika Michelin) i El Celler de Can Roca w Hiszpanii (3* przewodnika Michelin). Poza tym pracowała w Polsce i zagranicą jako kelnerka, sommelierka, a także specjalistka od komunikacji i marketingu.