KRUSZWICA Olej z Esencją Masła – nowość dla profesjonalistów

Opublikowano: 01-06-2017

Naturalne składniki, maślany smak i temperatura dymienia do 220 stopni? 

W odpowiedzi na zapotrzebowanie wymagającego świata gastronomii, Kruszwica przygotowała nowość w ofercie produktów profesjonalnych – KRUSZWICA Olej z Esencją Masła. Produkt łączy w sobie zalety użytkowe oleju rzepakowego – funkcjonalność, wytrzymałość w szerokim zakresie temperatur, wydajność, łatwość i szybkość pracy oraz walory masła klarowanego, które nadaje potrawom maślany smak oraz złocistą barwę. KRUSZWICA Olej z Esencją Masła to dwa proste i naturalne składniki – olej rzepakowy i olej maślany bez sztucznych dodatków i zagęstników. 

Dzięki kompozycji łączącej zalety masła klarowanego i walory funkcjonalne oleju rzepakowego produkt cechuje się wysoką stabilnością, co pozwala precyzyjnie kontrolować proces przygotowywania dań.

Zawartość oleju maślanego sprawia z kolei, że smażone potrawy zyskują złocistą barwę i naturalny maślany smak. Są to cechy lubiane przez większość konsumentów i komponujące się doskonale z szeroką gamą dań – podkreśla Katarzyna Noga, Kierownik Marketingu B2B ZT Kruszwica.

Wszechstronny i uniwersalny

Wszechstronność KRUSZWICA Oleju z Esencją Masła wynika między innymi z wysokiej temperatury dymienia, która wynosi 2200C. Dzięki temu produkt może być stosowany zarówno do smażenia czy pieczenia, jak i do zimnych zastosowań. 

Uniwersalna formuła produktu sprawia, że KRUSZWICA Olej z Esencją Masła doskonale sprawdza się do tworzenia dań między innymi z mięs, ryb, owoców morza oraz warzyw. 

Wygodny w użytkowaniu i korzystny cenowo

Płynna konsystencja KRUSZWICA Oleju z Esencją Masła ułatwia jego codzienne użytkowanie, a wygodne opakowanie w formie przezroczystej, plastikowej butelki z uchwytami zapewnia precyzję dozowania, optymalizując także koszty.

Z myślą o profesjonalnych kucharzach stworzyliśmy produkt, który gwarantuje wysoką jakość serwowanych dań i wygodę użytkowania przy jednoczesnej dbałości o food cost podkreśla Katarzyna Noga, Kierownik Marketingu B2B ZT Kruszwica – Produkt  jest wydajnym rozwiązaniem, pozwala na kilka cykli smażenia na tej samej porcji oleju, a jednocześnie zapewnia większą kontrolę nad procesem przygotowania potraw w porównaniu do masła klarowanego.

Wygodne i optymalne cenowo połączenie właściwości oleju rzepakowego i masła klarowanego docenili zawodowi kucharze opatrując produkt rekomendacją Klubu Szefów Kuchni. 

Produkt dystrybuowany jest w wygodnych butelkach 3L.

Butelka_KRUSZWICA Olej z Esencja Masla_biale tlo

***

KRUSZWICA Olej z Esencją Masła znajduje się w portfolio Zakładów Tłuszczowych „Kruszwica” S.A – największego w Polsce i jednego z największych w Europie Środkowej przetwórcy nasion oleistych i producenta tłuszczów roślinnych. Spółka specjalizuje się w produkcji olejów konfekcjonowanych, margaryn oraz tłuszczów dla potrzeb przemysłowych. ZT „Kruszwica” S.A. jest częścią międzynarodowej Grupy Bunge – światowego lidera w przetwórstwie nasion oleistych i największego na świecie producenta olejów roślinnych. Firma korzysta z nowoczesnych technologii, bazy badawczo-rozwojowej i centrum innowacji Bunge w Europie.