Polska hodowla – Polski PSTRĄG !

Opublikowano: 13-12-2016

Spotkanie z Anią właścicielką Gospodarstwa rybackiego ZIELENICA to była fajna przygoda. Degustowałam doskonałego, polskiego pstrąga, a Ania opowiadała o firmie. O to kilka słów o firmie.

ania

MARKA  Pstrąg z Zielenicy to…

wyjątkowa dbałość o szczegóły , misja – idea i ścisłe wytyczony cel – wytworzenia najwyższej klasy zdrowej ryby są cechami, jakie towarzysza nam od początku w pokoleniowej hodowli pstrąga. Długoletnia tradycja rodzinna której owocem jest  wyhodowanie najwyższej jakości pstrąga, docenianego  przez szerokie i wierne grono odbiorców.  

ziele

MIEJSCE , czyli 

Kraina Pstrąga czyli miejsce w województwie Zachodniopomorskim  , daleko od cywilizacji, pośród łąk, lasów i  moren pasa nadmorskiego –  określa  dwa zlokalizowane  w bliskiej odległości – na  obszarze  Natura 2000 obiekty hodowli pstrąga. 

Lejkowo, gdzie na wodzie źródlanej – wypływającej prosto z ziemi inkubuje się ikrę oraz hoduje narybek  – oraz Zielenica, w otulinie 100h certyfikowanego gospodarstwa ekologicznego  gdzie w czystej przepływowej potokowej wodzie  hodowane są ryby do wielkości ryby konsumpcyjnej. 

Zielenica – to też nieduża lecz nowoczesna i spełniająca   najwyższe wymogi sanitarno-weterynaryjne  z systemem Haccp  – przetwórnia – wyłącznie własnego surowca.  Tu nasze ryby są przetwarzane, wędzone, pakowane i przygotowywane dla naszych klientów. 

galeria_ryby_21  staw  

MISJA  to…

– doświadczenie , pasja , jakość , szacunek do produktu, dbałość o detale na każdym etapie hodowli.  Dostarczanie zawsze ultraświeżej  najwyższej jakości ryby  przy zaangażowaniu zespołu osób przygotowujących  z najwyższa starannością produkt .

-atestowane jednorazowe opakowania, własny transport. 

 -propagowanie zdrowego stylu życia i zdrowego odżywiania opartego informowaniu – skąd ta ryba pochodzi?  Jak długą drogę przebyła by trafić na Twój stół – jak długo była hodowana i w jakich warunkach.

 – pokazanie , że przy dzisiejszej technologii, możliwe jest zorganizowanie dostawy ultraświeżej ryby bez magazynowania w łańcuchu chłodniczym w systemie  just in time  – ze stawu na stół . 

pstrag

CERTYFIKATY – 

Doceń Polskie , Dziedzictwo Kulinarne , Dobry Produkt 

ale najważniejszą  certyfikacją  jest  stała ocena naszych klientów i  –ich opinie

certyfikat-q7

OFERUJEMY – 

przez cały rok-pstrąga – w wielu odmianach – Salvenius alpinucXsalvenius fontinallis, Salmo Trutta, Oncorchynchus mykiss

w wielkości od 300 do 1500g/szt

łososiowego  w w ielkosci 800-1200g/szt

filety z pstrąga 

pstrąga naturalnie wędzonego w całości ,   wysalanego w solance kołobrzeskiej – wędzonego na drewnie bukowo-olchowym  – certyfikowanego  – programem Doceń Polskie – Top Produkt

filety z pstrąga wędzonego na zimno w dymie bukowym 

kawior z  pstrąga o złocistym kolorze – pochodzący z naszych samic 

ikrę pstrąga wędzoną w dymie 

jesiotra wędzonego i świeżego 

dsc_7125  zie

Ja już miałam okazję kosztować! Ryba poezja! Dodatkowo polski produkt.

A kto jak nie my powinniśmy wspierać polskie firmy.

MP