CORAVIN – SOMMELIER EXPERIENCE

Opublikowano: 21-04-2017

19.04 w warszawskim hotelu Le Meridien Bristol odbyło się wyjątkowe spotkanie z Vice Prezydentem marki Coravin- MARTEENEM DEKKEREM. Podczas spotkania odbyła się po raz pierwszy w Europie prezentacja najnowszych modeli marki Coravin, a także degustacja dla sommelierów -CORAVIN SOMMELIER EXPERIENCE. Najlepsi polscy sommelierzy  mieli okazje zdegustować wyjątkową selekcje win serwowanych poprzez system CORAVIN.

Nowe współczesne odcienie modeli Coravin Model Two Elite wzbudzają zainteresowanie wśród wielu koneserów win. 

Coravin to rewolucyjny system dostępu do win, dzięki któremu można cieszyć się kieliszkiem ulubionego wina kiedy tylko chcesz.  Marka wprowadziła dwie stylowe, limitowane  edycje – Model Two Elite, w pięknym złotym różu i eleganckim czarnym fortepianie. Nowe kolory wprowadzają przełomową technologię firmy Coravin wraz z nowoczesnym, wyrafinowanym wzornictwem. Niespotykany odcień  różowego koloru przynosi odrobinę blasku do kolekcji win. Natomiast fortepian czarny jest idealny dla tych, którzy szukają klasycznego, stonowanego stylu. 

Zrzut ekranu 2017-04-21 o 10.28.26 Zrzut ekranu 2017-04-21 o 10.28.40

Ograniczona ilość obydwu kolorów będzie dostępna w sprzedaży od 19 kwietnia 2017 r.  Innowacyjna technologia Coravin umożliwia użytkownikom wylewanie wina bez wyjmowania korka z butelki. W przechodzącą wąską igłę przez korek, do butli wpuszczony zostaje gaz obojętny –  argon. Ciśnienie argonu pcha wino przez igłę, tak że płynie ono do szklanki i równocześnie pracuje, aby zapobiec dostaniu się tlenu do butelki i zepsuciu wina. Coravin zrewolucjonizował sposób serwowania wina.  

Coravin dostępny jest w ponad 30 krajach i w 500 najbardziej znanych restauracjach i barach na świecie. Sexy Fish, Pollen Street Social, Arbutus i Hawksmoor to tylko nieliczni z tych, którzy używają Coravin, pozwalając jednocześnie miłośnikom wina na wyjątkowe doznania.  Nowe kolory  dołączą do stałej gamy Model Two Elite w kolorze czerwonym, srebrnym i złotym. Ponadto firma oferuje ulepszone funkcje widoczne w modelu Coravin Model Two, w tym ergonomiczny kształt i zwiększona wydajność.

• Igła cienkościenna, która wylewa o 20% szybciej niż oryginalna igła i blokuje się w miejscu, aby zapobiec wyciekom. Ta szybciej wylewająca igła może być kupowana oddzielnie i używana we wszystkich modelach Coravin

 • Nowe klamerki „ProperFit” w kształcie litery L z teksturowanymi uchwytami, ułatwiające ich ściskanie i zapewnienie bezpiecznego trzymania każdej butelki 

• Nowa technologia ładowania filtra kapsułek zapewnia szczelność Uszczelnienie za każdym razem między urządzeniem a kapsułką gazową w celu zapewnienia instalacji szczelności.

Zrzut ekranu 2017-04-21 o 10.29.13

Model Coravin, Model Two Elite wyposażony jest w dwie bezpłatne kapsuły z gazem argonowym i jest wykończony chromem. . Firma Coravin projektuje i sprzedaje system Coravin dla entuzjastów wina, restauracji, winiarni i winnic. Niezrównany styl rzemiosła i wzornictwo Coravin wykorzystuje opatentowaną technologię, aby uzyskać dostęp i wlać wino z butelki bez wyciągania korka. Miłośnicy wina mogą teraz cieszyć się winem z zapieczętowanym korkiem, nie czując potrzeby otwierania butelki z winem, co pozwala na wypróbowanie win jakiegokolwiek rocznika, odmian lub regionu. Wino pozostaje w butelce, rozwijając się naturalnie. Można się nim  cieszyć później, ponieważ nigdy nie było narażone na oddziaływanie tlenu. 

Więcej informacji na ten temat można uzyskać kontaktując się z zespołem pod adresem: www na coravin@wcommunications.co.uk. Informacje o Coravin Europe B.V. Coravin, Inc.  prywatną firmą z siedzibą w Burlington, w stanie Massachusetts, której celem jest przekształcanie sposobu, w jaki wino jest serwowane i sprzedawane.

Zrzut ekranu 2017-04-21 o 10.31.07