Sen Nocy Letniej czyli kolacja pod gołym niebem

Opublikowano: 07-07-2017

24 czerwca odbyła się już po raz drugi Kolacja Sen Nocy Letniej. Teatr Studio zaprosił na wspaniałą Kolację pod gołym niebem, w samym centrum Warszawy, w towarzystwie Pałacu Kultury. Specjalnie na ten wieczór cały Plac Defilad zmienił się w piękny ogród. Do elegancko przystrojonych stołów usiadło ponad 400 gości, dania serwowali kelnerzy, w tle grała muzyka na żywo. 

Tematem przewodnim Kolacji był Sen Nocy Letniej. Noc Kupały- Noc Świętojańska lub potocznie WIANKI to słowiańskie święto związane z letnim przesileniem Słońca, obchodzone w czasie najkrótszej nocy w roku. Tak więc nie zabrakło tu ziół, paproci, mgły i magii. Również menu wpisywało się w tematykę wieczoru.

Sen nocy letniej fot. kasia chmura WWW-75

Menu, które zaserwowali podczas Kolacji, odzwierciedlało wędrówkę słońca po nieboskłonie. Oto ono:

WSCHÓD Maślanka, miód wiosenny, chabry, botwina, burak, kalafior, pyłek kwiatowy, kiszony pomidor, rzodkiewka, chrzan

Chleb na zakwasie z ziemniakiem, masło z czosnkiem niedźwiedzim

IMG_5615

PORANEK Jajko owsiane, soliród, szparagi, twaróg wędzony, maślana bułeczka, emulsja szczypiorkowa, szczawik, bób, liście nasturcji

IMG_5618

POŁUDNIE Ogórek kiszony i małosolny, ogórek siewny, cukinia, koper, kwiaty kopru, jogurt, gorczyca, prażone ziarna, żytni krakers, ziemniak

IMG_5622

ZACHÓD SŁOŃCA Fermentowana gryka, polskie grzyby, rozmaryn, tymianek, ser dojrzewający twardy, dynia, cebulka, wiśnia, wino, orzechy włoskie

WIECZÓR Owoce leśne, biała czekolada, węgiel aktywny, śmietanka, bratek, orzechy laskowe, migdały, mikro zioła

Menu, tradycyjnie już, przygotowane zostało przez Joannę Gawrońską, szefową kuchni w Bar Studio. W jego wykonaniu pomógł Piotr Soliwoda (Solivoda Catering), zioła natomiast dostarczyła Baziółka.

‍Kolacji towarzyszyła romantyczna i nostalgiczna muzyka brazylijska –  na styku bossa novy, samby pagode i choro. 

Atmosferę wydarzenia podkręciły WIANKI podane tuż deserze podana została kawa Nespresso. Każdy z gości otrzymał swój wianek, który pośpiesznie założył na głowę. Jest wiele zwyczajów, które towarzyszą obchodom tej nocy. Jednym z nich jest puszczanie wianków. Tradycja dotyczy jednak tylko panien i kawalerów. Według wierzeń pozwala ona wywróżyć zamążpójście i miłość, czy też staropanieństwo.  
 
IMG_5624
 
Na zakończenie imprezy wszyscy goście otrzymali jeszcze sztuczne ognie, które na specjalny sygnał zostały odpalone w jednym czasie. A chwilę później oglądaliśmy pokaz sztucznych ogni z nad Wisły. 
 
IMG_5639
 
Gratulacje dla Organizatorów za ciekawy pomysł na kolację pod chmurką i doskonale wykorzystane miejsce i ta jedna noc. Impreza godna naśladowania. Kto nie był niech żałuje. Może uda się w następnym roku.
 
Dodatkowa atrakcja, nie zamawiana przez Organizatora to drobny deszcz, który próbował nam zepsuć tę wspaniałą przygodę. Na szczęście nie padał zbyt długo – jedynie straszył.
 
Partnerzy wydarzenia: Grabczewscy, Winni Czarodzieje, Nespresso, Baziółka, kosmetyki AA, Solivoda Catering, Wypożyczalnia Gastronomiczna – Gastro Magic Service, USTA, Enter the ROOM x G’rls ROOM, Pochlebnie, VIVA, Uroda Życia miesięcznik