Kulinarna integracja GMS Team

Opublikowano: 07-10-2017

Na zaproszenie firmy Hendi zespół handlowy GMS wziął udział w nietypowej integracji a mianowicie w warsztatach kulinarnych, które prowadził dla nas sam Kurt Scheller.

W tym dniu Akademia zamieniła się w pełną śmiechu i zabawy kuchnię 🙂

IMG_7754
 
Tematem warsztatów była kuchnia francuska a właściwie jej sekrety. Kuchnia francuska to jak wiadomo klasyka i punkt odniesienia dla Mistrzów Kulinarnych na całym świecie. To niedościgniony ideał i inspiracja dla kolejnych pokoleń młodych Szefów. Począwszy od wyboru produktu, poprze mise en place, techniki obróbki i przygotowanie, aż po samą prezentację. Wszystko musi być doskonałe. Krótko mówiąc to celebracja życia w najlepszym wydaniu.
 
IMG_7773
 
Pod okiem Szefa rozpoczęliśmy przygodę po Francji i jej smakach. Szef wybrał dla nas najbardziej klasyczne przepisy.
Do przygotowania mieliśmy 5 dań. Pięć wybranych przez Kurta przepisów. 
– francuska zupa cebulowa 
– małże św. Jakuba z krewetkami na musie z papryki
– ryż z pomidorami i parmezanem
– stek z pieczonymi ziemniakami i smażonym kalafiorem
– Creme Brulle
 
IMG_7763IMG_7769
 
Nasze warsztaty rozpoczęliśmy od zmiany ubioru, czyli każda z osób otrzymała swój kitel z wyhaftowanym imieniem i nazwiskiem. To już były dla nas emocje. Nikt z nas wcześniej nie miał na sobie kitla. Oczywiście oprócz osób które w tej ekipie kończyły szkołę gastronomiczną, ale to mniejszość w teamie. Następnie krótka opowieść o nożu – który nóż do czego służy. Jakim nożem kroimy cebulę, jakim obieramy ziemniaki, jakim kroimy mięso itd. 
 
IMG_7751
 
Na polecenie Szefa wszyscy zabraliśmy się za krojenie cebuli do zupy cebulowej oraz do risotto. Było przy tym wiele śmiechu ponieważ nie którym z nas płynęły łzy.  Pracowaliśmy w grupach, aby było łatwiej wszystko przygotować. Kurt po kolei pracował z każdą grupą. Pokazywał kolejność wykonania potraw oraz sprawdzał smak każdego dania.
 
IMG_7778
 
Trzy godzinne warsztaty pozwoliły nam się bliżej poznać, powygłupiać się i oczywiście wspólnie pogotować. To było prawdziwe crème de la crème !
Dziękujemy za zaproszenie do wspólnej zabawy firmie Hendi Polska. Firmę reprezentował Paweł Trybuła, który wspólnie z nami gotował.
 
IMG_20171005_173949_resized_20171005_054549588
 
Integracyjne warsztaty to doskonały pomysł dla firm, którym brak już pomysłów na wspólne spędzanie czasu. Akademia Kurta Schellera mieści się w siedzibie Gastro Magic Service i jest otwarta dla każdego.
http://www.schelleracademy.pl/pl
 
IMG_7742