Amaro w światowej elicie współczesnej gastronomii

Opublikowano: 14-11-2018

FOT. BARTOSZ KRUPA/EAST NEWS

Szef kuchni, który jako pierwszy w Polsce zapracował na gwiazdkę Michelin kolejny raz udowadnia swój niezwykły kunszt. Wojciech Modest Amaro został bowiem uznany za członka światowej elity współczesnej gastronomii. Jego danie pojawi się w Muzeum Sztuki Współczesnej w San Francisco jako jedno z najlepszych kulinarnych dzieł sztuki na świecie.

Organizatorem tego prestiżowego przedsięwzięcia jest restauracja inSitu, która jest zlokalizowana w Muzeum Sztuki Współczesnej w San Francisco. Muzeum, zwane SF MOMA, jest największe na zachodnim wybrzeżu USA i jest to instytucja non profit, utrzymująca się wyłącznie ze składek członkowskich, darowizn oraz ze sprzedaży biletów. 

Projekt, do którego zostali zaproszeni najlepsi szefowie – mistrzowie kulinarni z całego świata opiera się na tym, że w restauracji inSitu serwowane będą dania, autorstwa właśnie tej elitarnej grupy szefów kuchni. I w tym zacnym gronie „najlepszych z najlepszych” znajduje się Wojciech Modest Amaro. Goście będą mogli zamówić jego danie: wędzonego łupacza z sałatką z rukwi wodnej i kwiatów kopru, renklody i granity, na bazie ginu z nutami polskiego lasu – świerku i jałowca. Wojciech Modest Amaro przyznał, że jest to wydarzenie bez precedensu w jego życiu. – Patrząc na listę sław, które są obok mnie, nie trudno nie poczuć wzruszenia, dumy i satysfakcji z tych wielu lat pracy. Jest to wydarzenie bez precedensu w moim życiu i jestem niezmiernie szczęśliwy, że piszę kawałek historii dla polskiej gastronomii. To sukces całego mojego zespołu. W grudniu będę w muzeum, w San Francisco, gdzie osobiście przygotuję kilka dań, a następnie zaserwuję autorską kolację w trzygwiazdkowej restauracji.

Lista szefów kuchni, którzy oferują swoje dania w restauracji inSitu w Muzeum Sztuki Współczesnej w San Francisco, dostępna jest – TUTAJ. 

http://ugotuj.to/przepisy_kulinarne/7,87978,24129435,wojciech-modest-amaro-wsrod-najlepszych-kucharzy-swiata-jego.html

http://viva.pl/styl-zycia/wojciech-modest-amaro-jednym-z-najlepszych-kucharzy-swiata-115696-r1/