Bartosz Fabiś zakwalifikował się do finału KPP

Opublikowano: 24-07-2018

Nominacja została przyznana wraz z laurem zwycięzcy w IV Międzynarodowym Festiwalu Kuchni Dworskiej.

W sobotę, 21 lipca odbyła się 4. edycja Międzynarodowego Festiwalu Kuchni Dworskiej – konkursu, którego organizatorami są restauracja Babinicz – Kompleks Dworzysko w Szczawnie-Zdroju, Ryszard Tomaszewski, Wojciech Harapkiewicz i Waldemar Hołówka.  

Konkurs stanowi hołd dla polskiej tradycji kulinarnej. Jego celem przypomnienie i utrwalenie walorów kuchni polskiej wywodzących się z kuchni myśliwskiej, która głównie miała miejsce na dworach, w pałacach czy w zamkach oraz powrót do tradycji i wykwintności dań szlachecko-magnackich ściśle związanych z kuchnią myśliwską.

W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło 11 ekip kucharskich, a ich zmagania obserwowało i oceniało Jury w doborowym składzie:  Adam Chrząstowski, Iwona Niemczewska, Tomasz Purol, Patryk Dziamski, Ernest Jagodziński, Grzegorz Fic, Adam Dmyterko, Paweł Serafin i Stefan Birek, Tomasz Krake, Jacek Jakubczak, Janusz Pyra i Piotr Szczygielski – Szczypior. Przewodniczącym obrad był Jarosław Walczyk. 

Zadaniem konkursowym było przygotowanie przystawki zimnej lub gorącej oraz dania głównego.  Obowiązkowymi produktami do przygotowania przekąski były: bażant, Skarby Serowara – Bursztyn, Rubin i Szafir. Natomiast w daniu głównym obligatoryjnie należało wykorzystać schab z dzika i olej z esencją masła.

Najlepszy w tych konkurencja okazał się duet: Bartosz Fabiś i Michał Kozłowski z NIFTY No. 20.

Warto przypomnieć, że właśnie ten zespół w 2016 roku stanął już na podium Kulinarnego Pucharu Polski zajmując wówczas 3. miejsce.

Na kolejnych miejscach uplasowali się: Waldemar Trzciołek i Mateusz Serwa z Ostoja Chobienice – II miejsce oraz Tomasz Sowiński i Marcin Kowalski z Restauracji Pasja – III miejsce.

Więcej informacji o konkursie na www.kpp.mtp.pl oraz www.facebook.com/kulinarny.