Damian Kordas gotuje z Jamie Oliver’em

Opublikowano: 13-10-2017

Zwycięzcy IV edycji Masterchefa udało się dotrzeć do jednego z najpopularniejszych szefów kuchni na świecie i zainteresować go swoimi kulinarnymi poczynaniami. Determinacja i kreatywność Damiana zaowocowała zaproszeniem od Jamiego Olivera do wspólnego gotowania w jego londyńskiej siedzibie.

Damian Kordas to najmłodszy zwycięzca polskich edycji programu Masterchef oraz jedyny mężczyzna wśród laureatów. Gotowanie to jego pasja, ale na co dzień jest również studentem weterynarii. Jego największym marzeniem jest otwarcie swojej własnej restauracji, jednak na razie ciągle zdobywa doświadczenie starając się gotować pod okiem najlepszych. Biorąc pod uwagę w jakim tempie i skutecznością realizuje marzenia ze swojej listy, są duże szanse, że szybko wcieli się w rolę restauratora.

Damian& Jamie_003

W grudniu zeszłego roku Damian wyznaczył sobie kolejne wyzwanie, aby wspólnie ugotować posiłek ze swoim idolem – Jamiem Oliver’em. Szybko przeszedł do realizacji planu, który zakładał zainteresowanie najsłynniejszego szefa kuchni na świecie z pomocą swoich followersów, którzy codziennie śledzą aktywności Damiana na jego autorskim kanale YouTube oraz pozostałych social mediach. Mechanizm był prosty – Damian najpierw nagrał video o sobie oraz swoich marzeniach i że właśnie jednym z nich jest wspólne gotowanie z Jamiem Oliverem. Następnie zamówił bluzę z napisem „Jamie! Watch my videoJ Youtube: Damian Kordas“ i opublikował zdjęcie w niej prosząc swoich obserwatorów, aby zrobili to samo oznaczając profil instagramowy Olivera oraz Damiana z hasztagiem #DamianAndJamie. Fani Damiana nie zawiedli. Akcja tak szybko i z takim natężeniem rozprzestrzeniła się po Internecie, że po kilku dniach Jamie osobiście odezwał się komentując zdjęcie Damiana i zapraszając go w nowym roku do Londynu. Był pod tak dużym wrażeniem aktywności fanów Damiana oraz tym, że został wręcz zasypany informacjami o nim, że żartobliwie napisał, iż nie wie, „czy powinien gotować z nim, czy zadzwonić na policję i zgłosić zawiadomienie o stalkingu“.

Po miesiącach ustaleń wszystkich szczegółów z teamem z Londynu, Damian w końcu pojechał na spotkanie z Jamiem. 12 października został nagrany wspólny odcinek, który zostanie wyemitowany na oficjalnym kanale Olivera w grudniu tego roku. Damian był pod wielkim wrażeniem, jak wygląda to od przysłowiowej „kuchni“, gdzie w produkcję zaangażowany jest ogromny sztab ludzi, ale miał też pewne obawy:

– zastanawiałem się i jednocześnie trochę bałem jaką osobą jest Jamie. Jak, taka wielka osobowość telewizyjna i ceniony szef kuchni zachowuje się w relacjach face to face, ale już po pierwszym zamienionym z nim zdaniu zdałem sobie sprawę, że jest to normalny, sympatyczny i fajny facet. Bardzo miłym akcentem było to, że na ekranach ustawionych w budynku były emitowane moje odcinki z kanału YouTube

Damian Kordas_#DamianAndJamie

Damian też na przełamanie „pierwszych lodów“ wręczył Jamiemu przygotowany prezent składający się z polskich produktów. Następnie rozpoczęli wspólne przygotowanie pierogów spędzając kilka godzin w kuchni na planie. Jamiemu z pewnością podobała się ta kooperacja, ponieważ na koniec zapewnił, że odwiedzi nasz kraj, aby spróbować jak najwięcej polskich specjałów. 

Damian Kordas:

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCfuc7hEdcNJG8xWV3jMBpdw

FB: https://www.facebook.com/kordasdamian/

IG: https://www.instagram.com/damiankordas/