Druga odsłona Gault&Millau Tour

Opublikowano: 30-06-2015

Takich spotkań się nie zapomina! Setka znakomitych szefów kuchni w niezwykle klimatycznych wnętrzach poznańskiej restauracji Concordia Taste  plus wyjątkowe kompozycje smakowe serwowane przez najzdolniejszych w regionie  – to z pewnością przepis na wyjątkowe kulinarne doznania, które na długo zostaną w pamięci.

GMtour

„Podążaj za tym co Cię uszczęśliwia”– to motto wyryte na ścianie restauracji, której szefuje laureat nagrody głównej w tym Regionie i hasło, któremu z pewnością są wierni wszyscy tegoroczni zwycięzcy,  którzy  konsekwentnie realizują swoją pasję, a w ich potrawach czuć miłość do kuchni i gotowania. Szefem roku Gault&Millau Tour w regionie Wielkopolska i Dolny Śląsk został wielki pasjonat polskiej kuchni serwowanej w nowoczesnym wydaniu, właściciel i szef kuchni restauracji  A nóż widelec – Michał Kuter.

DSC_1077_M.Zakrzewski-2

Nagroda dla najlepszego Szefa Kuchni Tradycyjnej powędrowała do Andrzeja Klimka z Pałacu Tłokinia, Najlepszą Kobietą Szefem okrzyknięto Justynę Słupską Kartaczowską z Restauracji Acquario, Szefem Jutra został Tomasz Połom z Uroczyska Siedmiu Stawów, zaś tytułem Młody Talent został uhonorowany Adam Adamczak z restauracji Concordia Taste, w której odbywało się spotkanie.

DSC_0205_M.Zakrzewski-2  DSC_0224_M.Zakrzewski-2

DSC_0719_M.Zakrzewski-2  DSC_1244_M.Zakrzewski-2

Na co dzień dla gości są najczęściej „niewidoczni”, podczas spotkania w Poznaniu to oni byli w centrum uwagi, a to jak wygląda proces przygotowywania przez nich potraw uczestnicy spotkania mogli zobaczyć na żywo. Wszyscy laureaci, poza Tomaszem Połomem, który nie mógł osobiście odebrać nagrody,  po ogłoszeniu wyniku, mieli okazję by uchylić rąbka kulinarnej tajemnicy i przygotować dla gości coś specjalnego. Potem była oczywiście szansa na degustacje, które tylko potwierdziły słuszność ocen inspektorów.

gmpoznan2  gmpoznan.herr

Poznań to drugie z miast gospodarzy tegorocznych spotkań dla mistrzów kuchni z cyklu Gault&Millau Tour. Uwiódł nie tylko świetnymi doznaniami smakowymi, ale również ciepłą i serdeczną atmosferą. Widać, że tutejsi szefowie kuchni chętnie ze sobą współpracują, wzajemnie się doceniają i są otwarci na nowe inspiracje. W spotkaniu wzięli udział mistrzowie kulinariów z Wielkopolski i Dolnego Śląska wyłonieni na podstawie oceny inspektorów Gault&Millau Polska, którzy od marca anonimowo odwiedzają restauracje w całym kraju. Polska została  na potrzeby tego przedsięwzięcia umownie podzielona na cztery regiony, w których odbywają się spotkania gromadzące szefów z danego rejonu. Podczas każdego ze spotkań są przyznawane nagrody dla najlepszych w regionie w pięciu kategoriach: Kuchnia Tradycyjna, Kobieta Szef, Młody Talent, Szef Jutra i Szef Roku.

Wierzymy, że spotkania Gault&Millau Tour będą dla szefów kuchni płaszczyzną do wymiany doświadczeń,źródłem kulinarnych inspiracji i przyczynią się do integracji środowiska gastronomicznego w Polsce zgodnie z misją Gault&Millau.

Kolejne spotkana z serii Gault&Millau Tour odbędą się  we wrześniu w Gdańsku i Krakowie. Już dziś serdecznie na nie zapraszamy.

Laureaci Gault&Millau Tour 2015 w regionie Wielkopolska i Dolny Śląsk:

  • Szef Roku – Michał Kuter (A Nóż Widelec)
  • Szef Jutra – Tomasz Połom (Uroczysko Siedmiu Stawów)
  • Młody Talent – Adam Adamczak (Concordia Taste)
  • Kobieta Szef  – Justyna Słupska Kartaczowska (Restauracja Acquario)
  • Kuchnia Tradycyjna – Andrzej Klimek (Pałac Tłokinia)

Sylwetki Laureatów

DSC_0102_M.Zakrzewski-2

Andrzej Klimek

Praktykę i doświadczenie zdobywał na Wyspach Brytyjskich między innymi w restauracji „One Devonshire Gardens”, gdzie jednym z  właścicieli był Gordon Ramsay. Miał okazję doskonalić swoje umiejętności również w jednej z najlepszych szkockich restauracji „Roastit Bublly Jocks”. Gotował dla Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego i  dla gwiazd polskiego showbiznesu. Jest specjalistą kuchni polskiej i francuskiej. Od ponad 2 lat jest dumnym Szefem Kuchni w Restauracji Pałac Tłokinia nagrodzonej 2 czapkami w prestiżowym przewodniku Gault&Millau 2015.

DSC_0398_M.Zakrzewski-2

Justyna Słupska Kartaczowska

Studiowała Historię Sztuki, później na wydziale Charakteryzacji Filmowej i Teatralnej w Paryżu. Ostatecznie wygrała jednak miłość do kuchni i gotowania. Doświadczenie zdobywała w wielu renomowanych restauracjach na całym świecie w tym w restauracji  Agnieszki Kręglickiej w Warszawie, w Hotelu Martinez oraz w Restauracji La Palme d’ Or 2 * Michelin we Francji.

DSC_0600_M.Zakrzewski-2

Adam Adamczak

Gotowanie jest jego pasją „od zawsze”, dlatego szkoła gastronomiczna była dla niego oczywistym wyborem. Pierwsze kroki stawiał w restauracjach z tradycyjną kuchnią polską.  Lubi eksperymentować i szukać nieznanych zastosowań znanych składników. Stawia na świeże, dobre produkty, najchętniej od zaprzyjaźnionych dostawców. Docenia też kuchnię regionalną i małe gospodarstwa produkujące lokalne wyroby. Nadal inspiruje się kuchnią polską, ale do tradycyjnych przepisów wprowadza swoje własne, świeże pomysły.

Zdobywca tytułu Kucharz Roku 2013 Magazynu Kuchnia,  uczestnik aktualnej edycji programu Top Chef, od 2012 roku związany jest Concordią.

Tomasz Połom

Doświadczony szef, doskonalił swój warsztat w prestiżowych restauracjach hotelowych na Pomorzu, a także podczas kilkuletniego pobytu w Berlinie.
Korzysta z tradycyjnych receptur, dąży do idealnego wyważenia wysokiej jakości składników potraw i wykwintnego, eleganckiego sposobu ich serwowania. W autorskiej kuchni udaje mu się uzyskać mistrzowskie proporcje pomiędzy formą podania, a smakiem potraw.
W Uroczysku Siedmiu Stawów Luxury Hotel szefuje od początku istnienia obiektu.

DSC_1069_M.Zakrzewski-2

Michał Kuter

Podróż do świata prawdziwych smaków rozpoczął od wyjazdu do Londynu. Źródłem kulinarnej wiedzy była dla niego praca w restauracji Chez Bruce oraz staże w restauracjach La Gavroche i Petrus. Następnie dołączył do grona absolwentów prestiżowej szkoły kulinarnej Westminster Kingsway College uzyskując Advance Diploma In Cullinary Arts Kitchen and Larder. Swoimi wrażeniami i doświadczeniem podzielił się na stronach książki „Anglia kucharska rzeczywistość”. Obecnie z chęcią prezentuję sztukę komponowania smaków oraz swoją autorską wizję filozofii jedzenia we własnej restauracji A nóż widelec. Każdego gościa z chęcią raczy głębią aromatów oraz pełnią smaków sezonowych składników, które łączy w wyjątkową kompozycję tradycyjnej, polskiej kuchni w nowoczesnym ujęciu.