Flair Master Class 2009 rozpoczęte!

Opublikowano: 09-07-2009

inteligent1_.jpgRuszyło Flair Master Class (FMC). Za nami pierwsze dni szkolenia,  rozpoczęte wykładem Tuga van den Bergh’a – współzałożyciela World Flair Association, międzynarodowego sędziego i twórcy jednych z największych i najbardziej prestiżowych zawodów Flair na świecie. Pierwsza grupa uczestników rozpoczęła starania o uzyskanie certyfikatu ukończenia zajęć, co wiąże się ze zdaniem egzaminu praktycznego i teoretycznego.

Szkolenie rozpoczął wykład wprowadzający twórców FMC – Grzegorza Zięby (WFA i IFL) oraz Patryka Le Narta (MSBiS). W ten sposób barmani poznali nie tylko trenerów i konsultantów zajęć, główne założenia szkolenia, ale także spotkali się z niecodziennym przełożeniem pięciu żywiołów na Flair, czy problematyką związaną z wymiernością i niewymiernością profesjonalnego barmaństwa, różnicami między złym a dobrym barmanem, efektywnością i efektownością pracy, pokazów, standardów i stosowanych technik.

Pierwsze dwa dni szkolenia należały bez wątpienia do Tuga van den Bergh’a, który – na specjalne zaproszenie organizatorów FMC – przedstawił młodym adeptom sztuki barmańskiej, swoją wizję profesjonalnego Flair’u, styl życia i wolność, jaką niesie za sobą realizacja własnych pasji i celów. Także pierwszego dnia, podczas zajęć teoretycznych, współzałożyciel WFA zaprezentował uczestnikom swoje ulubione tricki i ewolucje – przede wszystkim te najbardziej przydatne w codziennej pracy (Working Flair). Jest to o tyle istotne, że Tug, mimo zaangażowania w rozwój WFA, sędziowania na całym świecie, wciąż aktywnie pracuje w barze. Jego wiedza na temat pracy, poparta jest więc nie tylko teorią, ale co ważniejsze dla barmanów – rzeczywistą praktyką.

wfawon1.jpgDrugi dzień szkolenia to prezentacja World Flair Association, która – prowadzona przez Tuga i Grzegorza (Dyrektor WFA na region Europy) – miała na celu przybliżenie uczestnikom głównych założeń i rozwiązań federacji (w Polsce i na świecie), jej celów i sposobów działania. Prezentacja była także doskonałą możliwością zaprezentowania międzynardowoej aktywności WFA, które – choć działa dopiero od 2008 roku – jest już obecna ze swoimi ambasadorami i dyrektorami w 60 krajach świata. W Polsce WFAobejmuje patronatem merytorycznym największe imprezy i szkolenia Flair, w tym m.in.Flair Master Class, Independent Flair League, Spring Flair Combat, Giants’ Flair Competition, Double Flair Awards.Początek szkolenia Flair Master Class to także zajęcia praktyczne na specjalnie przygotowanej sali treningowej do zajęć Flair, największej nie tylko w Polsce, ale także w Europie. Podczas jednego cyklu FMC uczestnicy mają do dyspozycji ponad 100 godzin praktycznych ćwiczeń. Prowadzone są one przez jedynych z najlepszych w Polsce barmanów – Marcina Cebulę i Macieja Chojarę z grupy FlairShow. Trenerzy są także do dyspozycji uczestników szkolenia codziennie w ramach prowadzonych przez FMC bezpłatnych konsultacji.

Rozpoczęcie Flair Master Class to dla nas wielkie wyzwanie. Bazując na naszym doświadczeniu, wyszliśmy z przekonania, że sztuki Flair nie można nauczyć się w krótkim czasie. Dlatego właśnie stworzyliśmy miesięczny trening i konsultacje pod okiem najlepszych profesjonalistów z kraju i ze świata – podkreśla Patryk Le Nart, MSBiS.

Flair Master Class w swojej formule i założeniach to pierwszy taki projekt w Europie. Jestem przekonany, że odniesie sukces i dołączy do takich brandów jakMSBiS czy IFL– dodaje Grzegorz Zięba, IFL.W kolejnym tygodniu FMC zajęcia praktyczne i teoretyczne poprowadzi Marcin Dąbek, jeden z najbardziej doświadczonych polskich barmanów, twórca zawodów Giants’ Flair Competition. Organizatorzy zapowiadają także wykłady gości specjalnych, nie związanych bezpośrednio z barmaństwem. Pierwszy z nich już w przyszłym tygodniu.

Zajęcia FMC odbywają się w największej w Europie (i jednej z największych na świecie) szkół barmańskich – Międzynarodowej Szkole Barmanów i Sommelierów w Warszawie.

Organizatorem szkolenia jest Międzynarodowa Szkoła Barmanów i Sommelierów (MSBiS) i Independent Flair League (IFL). Patronat merytoryczny nad szkoleniem objęło międzynarodowe stowarzyszenie World Flair Association (WFA).   

Szczegółowe informacje na temat szkoleń Flair Master Class znajdują się na stronie:www.flairmasterclass.com

Partnerzy szkolenia: Martini, APS Polska

Partnerzy merytoryczni: World Flair Associtation, Evolutionbar, Roadhouse World Flair, Bartending School, Dangerous Dyer, FlairFactory, FlairShow, Double Flair Awards, Spring Flair Combat, Giants’ Flair Competition.

Partnerzy medialni: bartender.pl, miksuj.pl, horeca.pl, Poradnik Restauratora, Rynki Alkoholowe.

Organizatorzy: Independent Flair League, Międzynarodowa Szkoła Barmanów i Sommelierów.

***

Informacje na temat Flair Master ClassFlair Master Class to pierwsze w historii polskiego barmaństwa miesięczne szkolenie Flair certyfikowane przez World Flair Association. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom polskich miłośników sztuki barmaństwa, organizatorzy zapewniają uczestnikom specjalnie przygotowany plan dydaktyczny, małe, kilkunastoosobowe grupy i konsultacje trenerskie. Niewątpliwą atrakcją szkolenia jest jednak przede wszystkim ponad 120 godzin zajęć, w tym aż 100 godzin warsztatów praktycznych w specjalnie przygotowanej, największej sali treningowej Flair w Polsce, otwartej dla wszystkich zainteresowanych. Podstawą FMC są wykwalifikowani trenerzy – specjaliści różnych dziedzin, FlairThunderzy z całego świata, organizatorzy konkursów flairowych, dietetycy, psycholodzy, sędziowie i ambasadorzy WFA. Szkolenie Flair Master Class trwa cztery tygodnie.

 

Informacji dodatkowych udziela:

 

Marta Kroplewska

PR Group

tel. kom. + 48 512 213 547

e-mail:marta@prgroup.pl

www.prgroup.pl

 

Flair Master Class 2009 rozpoczęte!

Opublikowano: 24-06-2009

Ruszyło Flair Master Class (FMC). Za nami pierwsze dni szkolenia,  rozpoczęte wykładem Tuga van den Bergh?a ? współzałożyciela World Flair Association, międzynarodowego sędziego i twórcy jednych z największych i najbardziej prestiżowych zawodów Flair na świecie. Pierwsza grupa uczestników rozpoczęła starania o uzyskanie certyfikatu ukończenia zajęć, co wiąże się ze zdaniem egzaminu praktycznego i teoretycznego.

Szkolenie rozpoczął wykład wprowadzający twórców FMC ? Grzegorza Zięby (WFA i IFL) oraz Patryka Le Narta (MSBiS). W ten sposób barmani poznali nie tylko trenerów i konsultantów zajęć, główne założenia szkolenia, ale także spotkali się z niecodziennym przełożeniem pięciu żywiołów na Flair, czy problematyką związaną z wymiernością i niewymiernością profesjonalnego barmaństwa, różnicami między złym a dobrym barmanem, efektywnością i efektownością pracy, pokazów, standardów i stosowanych technik.

Pierwsze dwa dni szkolenia należały bez wątpienia do Tuga van den Bergh?a, który ? na specjalne zaproszenie organizatorów FMC ? przedstawił młodym adeptom sztuki barmańskiej, swoją wizję profesjonalnego Flair?u, styl życia i wolność, jaką niesie za sobą realizacja własnych pasji i celów. Także pierwszego dnia, podczas zajęć teoretycznych, współzałożyciel WFA zaprezentował uczestnikom swoje ulubione tricki i ewolucje ? przede wszystkim te najbardziej przydatne w codziennej pracy (Working Flair). Jest to o tyle istotne, że Tug, mimo zaangażowania w rozwój WFA, sędziowania na całym świecie, wciąż aktywnie pracuje w barze. Jego wiedza na temat pracy, poparta jest więc nie tylko teorią, ale co ważniejsze dla barmanów ? rzeczywistą praktyką.

Drugi dzień szkolenia to prezentacja World Flair Association, która – prowadzona przez Tuga i Grzegorza (Dyrektor WFA na region Europy) – miała na celu przybliżenie uczestnikom głównych założeń i rozwiązań federacji (w Polsce i na świecie), jej celów i sposobów działania. Prezentacja była także doskonałą możliwością zaprezentowania międzynardowoej aktywności WFA, które ? choć działa dopiero od 2008 roku ? jest już obecna ze swoimi ambasadorami i dyrektorami w 60 krajach świata. W Polsce WFA obejmuje patronatem merytorycznym największe imprezy i szkolenia Flair, w tym m.in. Flair Master Class, Independent Flair League, Spring Flair Combat, Giants? Flair Competition, Double Flair Awards.

Początek szkolenia Flair Master Class to także zajęcia praktyczne na specjalnie przygotowanej sali treningowej do zajęć Flair, największej nie tylko w Polsce, ale także w Europie. Podczas jednego cyklu FMC uczestnicy mają do dyspozycji ponad 100 godzin praktycznych ćwiczeń. Prowadzone są one przez jedynych z najlepszych w Polsce barmanów ? Marcina Cebulę i Macieja Chojarę z grupy FlairShow. Trenerzy są także do dyspozycji uczestników szkolenia codziennie w ramach prowadzonych przez FMC bezpłatnych konsultacji.

Rozpoczęcie Flair Master Class to dla nas wielkie wyzwanie. Bazując na naszym doświadczeniu, wyszliśmy z przekonania, że sztuki Flair nie można nauczyć się w krótkim czasie. Dlatego właśnie stworzyliśmy miesięczny trening i konsultacje pod okiem najlepszych profesjonalistów z kraju i ze świata ? podkreśla Patryk Le Nart, MSBiS.

Flair Master Class w swojej formule i założeniach to pierwszy taki projekt w Europie. Jestem przekonany, że odniesie sukces i dołączy do takich brandów jak MSBiS czy IFL ? dodaje Grzegorz Zięba, IFL.

W kolejnym tygodniu FMC zajęcia praktyczne i teoretyczne poprowadzi Marcin Dąbek, jeden z najbardziej doświadczonych polskich barmanów, twórca zawodów Giants? Flair Competition. Organizatorzy zapowiadają także wykłady gości specjalnych, nie związanych bezpośrednio z barmaństwem. Pierwszy z nich już w przyszłym tygodniu.

Zajęcia FMC odbywają się w największej w Europie (i jednej z największych na świecie) szkół barmańskich ? Międzynarodowej Szkole Barmanów i Sommelierów w Warszawie.

Organizatorem szkolenia jest Międzynarodowa Szkoła Barmanów i Sommelierów (MSBiS) i Independent Flair League (IFL). Patronat merytoryczny nad szkoleniem objęło międzynarodowe stowarzyszenie World Flair Association (WFA)

Szczegółowe informacje na temat szkoleń Flair Master Class znajdują się na stronie: www.flairmasterclass.com

Partnerzy szkolenia: Martini, APS Polska

Partnerzy merytoryczni: World Flair Associtation, Evolutionbar, Roadhouse World Flair, Bartending School, Dangerous Dyer, FlairFactory, FlairShow, Double Flair Awards, Spring Flair Combat, Giants? Flair Competition.

Partnerzy medialni: bartender.pl, miksuj.pl, horeca.pl, Poradnik Restauratora, Rynki Alkoholowe.

Organizatorzy: Independent Flair League, Międzynarodowa Szkoła Barmanów i Sommelierów.

***
Informacje na temat Flair Master Class
Flair Master Class
to pierwsze w historii polskiego barmaństwa miesięczne szkolenie Flair certyfikowane przez World Flair Association. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom polskich miłośników sztuki barmaństwa, organizatorzy zapewniają uczestnikom specjalnie przygotowany plan dydaktyczny, małe, kilkunastoosobowe grupy i konsultacje trenerskie. Niewątpliwą atrakcją szkolenia jest jednak przede wszystkim ponad 120 godzin zajęć, w tym aż 100 godzin warsztatów praktycznych w specjalnie przygotowanej, największej sali treningowej Flair w Polsce, otwartej dla wszystkich zainteresowanych. Podstawą FMC są wykwalifikowani trenerzy – specjaliści różnych dziedzin, FlairThunderzy z całego świata, organizatorzy konkursów flairowych, dietetycy, psycholodzy, sędziowie i ambasadorzy WFA. Szkolenie Flair Master Class trwa cztery tygodnie.

Informacji dodatkowych udziela:

Marta Kroplewska
PR Group

tel. kom. + 48 512 213 547
e-mail: marta@prgroup.pl
www.prgroup.pl