Gwendal Poullennec dyrektorem The MICHELIN Guide

Opublikowano: 26-09-2018

Po ogłoszeniu odejścia ze stanowiska dyrektora The MICHELIN Guides  – Michaela Ellisa świat gastronomii zastanawiał się, komu uda się zająć to prestiżowe i odpowiedzialne stanowisko. W poniedziałek 17 września przewodnik Michelin odpowiedział na to pytanie w komunikacie prasowym, w którym ogłoszono nominację Gwendala Poullenneca na stanowisku Dyrektora Międzynarodowego Przewodnika Michelin. 

Gwendal Poullennec ukończył ESSEC Business School w Cergy we Francji i w 2003 roku dołączył do zespołu Michelin. Przez ostatnie 12 lat był odpowiedzialny za międzynarodowe rozmieszczenie przewodników MICHELIN zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i Azji. Zainicjował także premierę przewodnika w Nowym Jorku, San Francisco, Tokio, Hong Kongu, Kioto oraz niedawne premiery w Bangkoku i Tajpej. W 2014 r. został powołany na Sekretarza Generalnego Przewodnika MICHELIN i kierował nowymi, cyfrowymi interfejsami dla grupy.

W komunikacie zaznaczono, że dzięki 15-letniemu doświadczeniu w międzynarodowym świecie gastronomii, Poullennec będzie nadal ucieleśniał główne wartości Michelin, takie jak wspaniałomyślność, pasja i niezależność. Od chwili obecnej to on przewodzi globalnemu zespołowi inspektorów Michelin i zarządza 32 edycjami prestiżowego, czerwonego przewodnika.

https://guide.michelin.com/sg/news-and-views/gwendal-poullennec-international-director-michelin-guides/news