JL Studio na Tajwanie laureatem kolejnej nagrody

Opublikowano: 20-03-2019

‘Miele One To Watch’

Restauracja JL Studio w Taichung na Tajwanie zdobyła tegoroczną nagrodę Miele One To Watch w Azji. Lauerata wybierają organizatorzy plebiscytu 50 Najlepszych Restauracji we współpracy z regionalnymi ekspertami. Tytuł przyznawany jest restauracji, która znalazła się poza najlepszą pięćdziesiątką, ale uznana zostaje za wschodzącą gwiazdę regionu. 

Otwarte w 2017 JL Studio to współczesna interpretacja klasycznych dań z Singapuru, skąd pochodzi właściciel i szef restauracji, Jimmy Lim. Menu łączy w sobie smaki tradycyjne dla Singapuru z wyrafinowanymi technikami współczesnej, progresywnej kuchni. Składniki używane w kuchni pochodzą z okolicznych gospodarstw z rejonu Taichung. Wnętrze restauracji jest minimalistyczne, przeważa surowe drewno, proste formy i ciepłe światło.

Firma Miele jest jednym z głównych partnerów projektu The World’s 50 Best Restaurants, który od 15 lat co roku tworzy listę 50 restauracji oferujących swoich klientom unikatowe doświadczenia kulinarne. Prestiżowy ranking, który tworzą głosy ponad tysiąca ekspertów, jest wyznacznikiem światowych trendów w haute cuisine. 

Specjalna nagroda „Miele One to Watch” przyznawana jest wschodzącym gwiazdom – restauracjom, które otrzymują rekomendację, by w najbliższej przyszłości dołączyć do listy najlepszych lokali gastronomicznych na świecie. Marka patronuje również serii konferencji i pokazów prowadzonych przez wybitnych szefów kuchni, którzy prezentują swoje wizje przyszłości w światowej gastronomii. W minionych latach  pokazy i wykłady przy okazji projektu miały takie kulinarne sławy, jak Ferran Adrià, René Redzepi, Joan Roca, Massimo Bottura, czy Daniel Humm.