Konferencja „Rentowna Restauracja” za nami!

Opublikowano: 25-04-2017

II Ogólnopolska Konferencja Menedżerów Restauracji i Szefów Kuchni „Rentowna Restauracja”

JESTEŚCIE GŁODNI WIEDZY?

#RentownaRestauracja – ten hasztag był widoczny niemalże wszędzie podczas drugiej edycji konferencji organizowanej przez magazyn „Biznes Restauracje & Catering”. Kto by pomyślał, że 20 kwietnia The Westin Warsaw Hotel zamieni się w miejsce przepełnione zapachami najbardziej wyszukanych potraw, inspirujących paneli dyskusyjnych, goszcząc w swych progach najlepszych szefów kuchni z całej Polski. Po doświadczeniu całodniowych emocji jedno jest pewne – z tego wydarzenia nikt nie wyszedł z niedosytem zarówno wiedzy, jak i rozmaitych smaków.

Po sukcesie jesiennej konferencji redakcja naszego magazynu postanowiła pójść o krok dalej. Ponownie zadbaliśmy o to, by uczestnicy konferencji mogli korzystać z dwóch sal w sposób symultaniczny. Pierwsza z sal, dedykowana została menedżerom restauracji, by pod czujnym okiem ekspertów mogli pogłębiać swoją wiedzę z zakresu food costu, social media w restauracji i budowania karty win. Drugą część wypełniły natomiast najznamienitsze potrawy, które gotowano na żywo.

_W6A9119

Od godziny 8.30 w holu warszawskiego hotelu zaczęło robić się tłoczno. Poza gośćmi foyer wypełniły oczywiście stoiska sponsorów głównych – Selgros Cash & Carry i TransGourmet – oraz naszych partnerów, marek: Dora Metal, Kromet, Suprema, Winkolekcja. Nie zabrakło również akcentu medialnego, który zawdzięczamy przedstawicielom Kuchni+ oraz Newsgastro.pl.

Drugą edycję „Rentownej Restauracji” mogła otworzyć tylko jedna osoba: Maciej Podgórski – redaktor naczelny magazynu „Biznes Restauracje & Catering”, który przywitał zebranych menedżerów restauracji wraz z Karolem Lisińskim z firmy Selgros i Trans Gourmet. Częścią dla szefów kuchni zajęli się natomiast Patryk Dziamski i Jacek Krawczyk.

Po wstępie należało przejść do pierwszych atrakcji minionego dnia. Panel przeprowadzony przez Arkadiusza Widawskiego, twórcę i założyciela „Online Marketing Polska”, przybliżył zainteresowanym, jak wykorzystać współczesne możliwości mediów społecznościowych do rozwoju swojego biznesu. Pozytywny feedback o tak wczesnej porze dał wszystkim niesamowitą energię. W tym samym czasie, w sali obok, rozpoczęły się pokazy gotowania na żywo. Puder z boczku, borowiki, filety z łososia, majonez szczypiorkowy, pak choi, purée z bakłażana – tak jak myśleliśmy, mało kto oparł się fuzji tych smaków. O live cooking na najwyższym poziomie zadbali tym razem: Patryk Dziamski, Robert Skubisz, Maciej Rosiński, Jarosław Walczyk, Ernest Łagodziński, Dawid Łagowski, Adam Adamczak, Mariusz Pieterwas i Tomasz Purol. 

_D1_8670

Podczas przewidzianych przerw kawowych, lunchowych i paneli dyskusyjnych sale wypełniły gwarne rozmowy. W czasie „Rentownej Restauracji” nawiązano nowe kontakty branżowe i poznano nieznane dotychczas tajniki wiedzy i gastronomicznej wytworności. Prelekcja z liczenia food costu zgromadziła nie tylko spore grono zainteresowanych, ale również pozwoliła na przećwiczenie nabytych umiejętności w praktyce, podczas warsztatów, które poprowadzili Piotr Rogowski i Paweł Gruba. W drugiej części dnia skupiono się na zapobieganiu konfliktom w restauracji. Sławomir Chrzczonowicz zadbał zaś o wykwintne i starannie wybrane procenty. Przedstawiciel Winkolekcji dostarczył uczestnikom informacji, jak poprawnie budować kartę win.

_D1_8612 

Podczas zakończenia emocje połączyły się z podziękowaniami i licznymi uściskami dłoni. Podsumowanie konferencji poprowadzili Maciej Podgórski na sali menedżerów, i Ewa Karczewska na sali szefów kuchni. Nastąpiło ogłoszenie wyników naszego konkursu na fotografię z hasztagiem #RentownaRestauracja. Przez cały dzień w social media pojawiały się liczne zdjęcia uśmiechniętych uczestników, przepełnione emocjami, które zobaczyć można, wpisując w wyszukiwarce Facebooka: #RentownaRestauracja. Oczywiście za najlepsze zdjęcia przewidzieliśmy atrakcyjne nagrody książkowe i profesjonalne noże firmy Masahiro. Maciej Podgórski podsumował „Rentowną Restaurację” następująco: – Chciałbym w kilku słowach podziękować za to, czego mam szansę aktualnie doświadczać. Dziękuję Wam. Poziom polskiej gastronomii rośnie nie tylko dzięki obecnym tu wspaniałym szkoleniowcom i prelegentom na konferencjach takich jak dzisiejsza. Poprzeczna zawieszana jest coraz wyżej, ponieważ Wy z roku na rok jesteście coraz bardziej głodni wiedzy i doskonalenia swoich talentów menedżerskich i kulinarnych. Gdyby nie Wy, nie byłoby dla kogo tworzyć takich wydarzeń i za to Wam dziękuję. Kłaniam się nisko i mam nadzieję, że do zobaczenia już we wrześniu!

_D1_8589 _D1_8591