Lanshu Chen ogłosiła zamknięcie Le Moût

Opublikowano: 12-03-2018

Lanshu Chen ma niespełna 40 lat, a już należy do elity szefów kuchni na świecie. Wśród wielu zdobytych nagród i wyróżnień znalazł się także tytuł „Kobiety Roku 2016”. W Azji uważa się ją za jedną z najlepszych kobiet – szefów kuchni. Od dziesięciu lat prowadzi też z powodzeniem restaurację Le Moût w Taichung na Tajwanie.

Chen po ukończeniu studiów na National Taiwan University (NTU) w Taipei, rozpoczęła karierę kulinarną w Le Cordon Bleu we Francji. Wybór zawodu związany był z jej pasją, gotowała bowiem właściwie od dzieciństwa. Swoją wiedzę pogłębiła w Szkole Sztuk Kulinarnych Ferrandi w Paryżu, uznawanej za jedną z najlepszych. Następnie pracowała w ekskluzywnych restauracjach, m.in. w Les Ambassadeurs i Relais d’Auteuil we Francji oraz The French Laundry w Kalifornii.

Na Tajwan powróciła w 2008 roku i otworzyła Le Moût w Taichung. Pierwsze lata funkcjonowania restauracji były ciężkie, ponieważ tajwański gość nie był jeszcze gotowy na światowej klasy kuchnię francuską. Momentem zwrotnym był rok 2011, kiedy Le Moût znalazła się w szeregach Relais&Chateaux. Dzięki temu Lanshu Chen nawiązała kontakty z hotelami i szefami kuchni z całego świata, co przełożyło się na zrealizowanie własnych wizji. Była to koncepcja „haute cuisine de terroir”, łącząca tradycyjne, francuskie techniki z lokalnymi składnikami.

Mimo, że restauracja bardzo dobrze prosperuje i jest ważnym miejscem na kulinarnej mapie świata, Lanshu Chen ogłosiła, że Le Moût zostanie zamknięta do końca 2018 roku. 

https://guide.michelin.sg/en/Lanshu-Chen-closing-of-Le-Mout