Lantmannen Unibake Poland Sp. z o.o. na Gastro Trendy 2009

Opublikowano: 24-09-2009

W dniach od 14 do 17 września 2009 roku nasza firma brała udział w Międzynarodowych Targach Wyrobów Spożywczych Polagra Food w Poznaniu, w sektorze Gastro Trendy 2009Międzynarodowe Targi Gastronomii.

dsc_0589.jpg

 Udział w tegorocznych targach Polagra Food podyktowany był nie tylko chęcią nawiązania relacji biznesowych i pozyskaniem nowych nabywców, ale przede wszystkim chęcią zmiany wizerunku firmy w oczach aktualnych i potencjalnych klientów. Pragniemy, aby zaczęto postrzegać nas nie tylko jako producenta bułek do małej gastronomii typu fast food, ale jako dostawcę mającego bardzo szeroki wachlarz produktów zarówno do kawiarni, restauracji jak i hoteli. Strategia firmy i większość działań marketingowych skierowana jest w chwili obecnej na pozyskiwanie klientów właśnie na rynku HoReCa i wypromowanie wyśmienitych croissantów i duńskich ciasteczek. Jednocześnie chcieliśmy przypomnieć się naszym kontrahentom jako firma prężna, stabilna i rzetelna w relacjach biznesowych – powiedziała Monika Łatkowska z Lantmannen Unibake Poland Sp. z o.o..

Stoisko pod patronatem Ambasady Królestwa Danii cieszyło się dużym zainteresowaniem,  po pierwsze ze względu na wizytę J.E. Pana Ambasadora Hansa Michaela Kofoed-Hansena, a po drugie ze względu na organizowane w trakcie całych targów pokazy kulinarne z wykorzystaniem pieczywa z oferty firmy.

Pan Marek Widomski – kucharz z wieloletnim doświadczeniem, członek zarządu Klubu Szefów Kuchniprzygotowywał oryginalne i ciekawe, a przede wszystkim bardzo smaczne kanapki i przekąski, wykorzystując produkty z portfolio – ciabatty i maślane croissanty. Przez bardzo utalentowanego cukiernika, Pana Roberta Kurka przygotowywane były natomiast wyśmienite desery z wykorzystaniem ciastek i croissantów.

dsc_0579.jpg

Pierwszego dnia targów (14 września) przygotowaliśmy dla naszych klientów i kontrahentów przyjęcie

w Restaurant de Varsovie, podczas którego zaprezentowaliśmy wiele ciekawych atrakcji. W ten sposób chcieliśmy podziękować naszym lojalnym klientom za wieloletnią współpracę.

dsc_0740.jpg

Podczas bankietu, Pan Karol Okrasa, przy udziale Pana Marka Widomskiego, poprowadzili rewelacyjny pokaz kulinarny na żywo, przygotowując dla gości wyśmienite dania:

•    Troć a`la Martell –  marynowana w koniaku i soli morskiej troć podwędzana trawą żubrową

z sałatką z pieczonych buraków i wiśni oraz puree gruszkowym;

•    Czekoladowy jeleń – polędwica z jelenia marynowana w goździkach z plastrem gęsiej wątróbki

i sosem z czarnej porzeczki złamanym gorzką czekoladą podana z sałatką ze szpinaku i  grzybów;

•    Gryka i imbir – pieczony imbirowy krem brulee z bezą gryczaną i karmelizowaną gruszką;

Gościom tak bardzo podobał się pokaz kulinarny, że niektórzy osobiście zaangażowali się w przygotowywanie dań. Gościem honorowym bankietu jak również jednym z gotujących na scenie był sam Pan Ambasador J.E. Hans Michael Kofoed-Hansen.

Odbył się również konkurs z nagrodami z wiedzy kulinarnej dla naszych gości.

W trakcie bankietu miejsce miał również show barmański poprowadzony przez Mistrza Świata Sztuki Barmańskiej Pana Krzysztofa Drabika, który swoimi niezwykłymi umiejętnościami zachwycił nawet najzagorzalszych fanów sztuki barmańskiej.

krzysztof_drabik.jpg

Całości dopełniała spokojna i nastrojowa muzyka w wykonaniu zespołu „Gentle Jazz Trio”.

Korzystając z okazji pragniemy podziękować wszystkim naszym klientom, kontrahentom, współpracownikom i Ambasadzie Królestwa Danii za przybycie na zorganizowane przez naszą firmę przyjęcie. Jednocześnie żywimy nadzieję, że współpraca z naszymi odbiorcami i dostawcami będzie nadal układała się w tak pomyślny dla obu stron sposób – podsumował Arkadiusz Żołnierzak, dyrektor ds. logistyki, sprzedaży i marketingu.